Kolaudace Wienerberger e4 domu | Vzorový e4 dům - první vzorový e4 dům v Újezdu u Průhonic - jednatel společnosti Kamil Jeřábek a vedoucí projektu Daniel Uskokovič
Grafika na web WTS

Zkolaudovali jsme první vzorový e4 dům

15. 12. 2020
Dne 4. prosince 2020 jsme v Újezdu u Průhonic úspěšně zkolaudovali a soukromému investorovi předali první vzorový e4 dům v České republice. Naše společnost tak završila stavbu e4 rodinného domu z programu Wienerberger e4 dům, která odstartovala 12. dubna 2019. Program, který představuje architektům, projektantům i široké veřejnosti ucelené řešení výstavby zdravých cihlových rodinných domů po roce 2020, se v současné době rozrůstá o další stavby.

Kolaudace prvního vzorového e4 domu

e4 domy splňují všechny moderní nároky na bydlení a životní styl nejen pro současnost, ale jsou koncipovány tak, aby vyhovovaly nárokům i v následujících desetiletích. Vynikají nejen skvělými tepelněizolačními parametry, které vycházejí z vlastností cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach, ale především odpovídají i současnému pohledu na zdravé bydlení, což se netýká jen samotné stavby, ale i jejího okolí. Pro e4 domy je při zachování cenové dostupnosti charakteristická především rovnováha mezi ekonomickými, energetickými, ekologickými i estetickými standardy, přičemž mnohé z nich program Wienerberger e4 dům v Česku poprvé vůbec definuje. Samozřejmostí je, že e4 domy plně vyhovují náročným požadavkům směrnice Evropské unie o energetické náročnosti budov platné od roku 2020. Plně také respektují individuální požadavky každého investora na architektonické řešení domu.

Program Wienerberger e4 dům a první vzorový dům

První vzorový e4 dům z programu Wienerberger e4 dům byl pro rodinu investora Ing. Karla Vlčka realizován stavební firmou Harmony SZ, a.s., podle návrhu Ing. arch. Bohumila Brůži, který zvítězil v architektonické soutěži společnosti Wienerberger, jejímž hlavním tématem byla realizace domů s téměř nulovou spotřebou energie (nZEB). Je to dům s celokeramickou obálkou z cihel Porotherm, pálené střešní krytiny Tondach a lícového zdiva Terca. Konstrukčně je využito systému jednovrstvého obvodového zdiva.

Kolaudace je obvykle posledním milníkem pro stavebníka rodinného domu, je završením cesty k naplnění snu. To samozřejmě platí i v tomto případě, ale pro nás ve společnosti Wienerberger, poslední etapa teprve nastává. V souladu s původní dohodou s investorem budeme v následujících dvanácti měsících sbírat data z reálného života domu, budeme je vyhodnocovat a případně ještě současné standardy e4 domu dále vylepšovat, abychom skutečně beze zbytku splnili svůj původní cíl, totiž přinést kvalitativně zcela nový pohled na stavbu moderního rodinného domu,“ říká Ing. Daniel Uskokovič, manažer programu e4 společnosti Wienerberger.

Více informací o programu Wienerberger e4 dům naleznete na webu www.e4dum.cz

Program Wienerberger e4 dům a první vzorový dům

Další novinky

Více zde