Fotografie hrubé stavby rodinného domu - Jihočeský kraj 2022

Na hrubé stavbě rodinného domu se nevyplatí šetřit. Ovlivňuje budoucí hodnotu domu

2. 2. 2023
Stačí se řídit tím, že co se dá vyměnit bez bourání a nákladné rekonstrukce, může se nahradit nebo dodělat později. Ovšem kvalitní základy, obvodové zdivo a nosná konstrukce ovlivňují budoucí hodnotu domu, a proto je důležité začít pořádně. Se stavebním materiálem značek Porotherm a Tondach začíná hrubá stavba rodinného domu svépomocí už na jednom milionu korun.

Fotografie hrubé stavby rodinného domu - Jihočeský kraj 2022
Hrubá stavba rodinného domu - Jihočeský kraj 2022

„Částka za hrubou stavbu rodinného domu může tvořit přibližně 10 procent z celkových nákladů za stavbu. Zhruba za jeden milion korun lze nakoupit kvalitní stavební materiál, který představuje to nejdůležitější pro základy vysněného rodinného domu. Pořádným řešením a zároveň úsporou času a peněz oproti kontaktnímu zateplovacímu systému je jednovrstvé zdivo Porotherm, které výrazně sníží náklady za vytápění,” říká Jiří Dobiáš, ředitel produktového managementu společnosti Wienerberger.

Pozn.:

Cena hrubé stavby se odvíjí podle vybraných stavebních materiálů a energetické náročnosti stavby. Podle kalkulace produktů od společnosti Wienerberger vychází cena za hrubou stavbu rodinného domu o velikosti 105 m² na 1 102 000 korun. Průměrná cena za jeden metr čtvereční činí 10 495 korun. Cena obsahuje cihly značky Porotherm T Profi a Profi, překlady, stropy včetně pojiva a materiál pro pokrytí střechy posuvnou taškou Sensaton 11 (dříve Samba 11) značky Tondach. S produkty Wienerbergeru jsou svépomocníci schopni postavit rodinný dům až o 30 procent levněji a k tomu mají ještě zaručenou životnost.

 

Ušetřit se naopak dá zvolením jednoduchého tvaru domu z přímých linií, na vhodném plánování stavebních etap a v neposlední řadě na ceně práce při provádění zednických činností, ne na kvalitním a pořádném materiálu. Hrubá stavba zahrnuje komplexní cihlový systém včetně stropů, zakládací malty a také střešní konstrukce. Začíná jejím vytyčením a zaměřením. Dále terénními a výkopovými pracemi, součástí je také realizace inženýrských sítí. Do prvotní fáze stavby rodinného domu vždy patří i svislé nenosné a nosné konstrukce, tedy obvodové a vnitřní stěny včetně pilířů a překladů. Dále do hrubé stavby spadá i realizace nosné střešní konstrukce a střešního pláště, stejně tak i prostup komína a případných atik. U stavby s firmou se může rozsah práce lišit. Prvním krokem by tedy mělo být informování, co se pod tímto pojmem vše chápe.

„Před samotným výběrem materiálu je vhodné zvážit jaké vlastnosti jsou pro konkrétního investora důležité. Při volbě správného stavebního materiálu často rozhoduje cena a tepelněizolační vlastnosti, které jsou mnohdy jasnou prioritou. Je třeba však myslet i na další důležité vlastnosti, které ovlivňují skutečné teplo a pohodlí domova. Svépomocníci se často obávají i o životnost, kterou cihly Porotherm mohou zaručit minimálně na 150 let. Pálené střešní tašky Tondach na 80 – 100 let,” komentuje za značku Porotherm výběr správného materiálu Roman Busta, obchodní ředitel Wienerbergeru.

Každý investor si může nechat spočítat cenu materiálu pro hrubou stavbu. Nezávaznou kalkulací materiálu Porotherm na rodinný dům se automaticky zapojí do soutěže. Kalkulace uskutečněná do konce února dostane nabídku dle cen roku 2022. Od 10. ledna do 31. března jsou všechny vyplněné formuláře pro kalkulaci zdarma zařazeny do soutěže o poukazy na stavební materiál značky Porotherm a Tondach v hodnotě 1 075 000 korun.

Obchodní ředitel Ing. Roman Busta, MBA
Obchodní ředitel Ing. Roman Busta, MBA
© Wienerberger s. r. o.

Konec tiskové zprávy

Wienerberger s.r.o., Plachého 388/28, 370 01 České Budějovice, tel.: 800 240 250, www.wienerberger.cz,
kontakt: Mgr. Marie Lesáková, Account Manager Topic PR, tel.: 721 267 922, mlesakova@topicpr.cz

Společnost Wienerberger s. r. o., je největším výrobcem pálených cihel a střešních tašek v České republice.
Její portfolio na trhu v ČR nyní zahrnuje zdicí systém Porotherm, pálenou střešní krytinu a doplňky střech Tondach, obkladové a lícové cihly Terca, keramickou dlažbu Penter a betonové produkty Semmelrock.
Wienerberger s. r. o., je součástí nadnárodního koncernu Wienerberger Group, který představuje největšího světového výrobce cihel a současně lídra v produkci pálených střešních krytin v Evropě. Více informací na www.wienerberger.cz.

Ke stažení