Porotherm T-Profi nadpis
Porotherm T-Profi

Chystáte se stavět či rekonstruovat?

 Cihly Porotherm T Profi jsou jasná volba! Mají výborné tepelné a zvukové izolační vlastnosti, vysokou pevnost a skvěle se s nimi zdí.

-

Kalkulace do 3 dnů

-

Dodávka cihel do týdne

-

Pomoc se založením stavby

-

Nyní za akční ceny

Jednoduché zdění

Zdění jednovrstvých obvodových stěn z cihel Porotherm je velmi jednoduché a rychlé, při použití tenkovrstvé malty nebo lepidla Dryfix.extra je rychlost zdění až o 50 % vyšší než u nebroušených cihel. Jednovrstvé zdivo z cihel Porotherm T Profi se vyznačuje takovými tepelněizolačními vlastnostmi, že další dodatečný izolant je nepotřebný i pro stavbu pasivního domu.

Bezpečnost domova

Domy postavené z cihelných bloků jsou obzvláště stabilní, bezpečné a s vysokou únosností. Odolávají nejen větru, krupobití, bouři a sněhu, ale eliminují také vliv mimořádných událostí, jako jsou laviny, požáry, sesuvy půdy a záplavy. U cihel Porotherm T Profi došlo k navýšení únosnosti zdiva o cca 10% při zdění na maltu pro tenké spáry a o 50% při použití lepidla pro zdění Porotherm Dryfix.extra.

 

Trvanlivost a odolnost

Jíl, základní surovina pro výrobu cihel, je generacemi prověřený materiál. Současné cihelné bloky jsou díky novým technologiím velmi pevné, odolné, tvarově stálé a trvanlivé. Jednovrstvé cihelné zdivo má prokázanou životnost minimálně 150 let. Výborně odolává mechanickému poškození i vlivům okolního prostředí jako jsou UV záření, mráz, déšť, znečištění, plísně či řasy.

Energetická efektivnost a úspory

Cihelné bloky Porotherm pro jednovrstvé zdivo jsou extrémně energeticky úsporné díky svým vynikajícím tepelněizolačním vlastnostem. Zabraňují častým výkyvům teplot, a to i bez dodatečné tepelné izolace fasády nebo klimatizačních a větracích systémů. Výrazně snižují spotřebu energie na vytápění nebo chlazení. Jsou vhodné i pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie.

Nechte se inspirovat referenčními projekty rodinných domů

  0Výsledků

  Ideální kombinace přírodních materiálů

  Porotherm T Profi

  Minerální vata ukrytá uvnitř cihly se vyrábí roztavením vhodných hornin. Neobsahuje žádné toxické ani zdraví škodlivé látky. Proti navlhnutí je vata chráněna hydrofobizací, je tedy nenasákavá a zároveň nepohlcuje žádnou vzdušnou vlhkost. Vysoká kvalita materiálů spolu s nejmodernějším způsobem výroby zaručuje vznik špičkových výrobků.

  Porotherm T-Profi

  Prohlédněte si, jak snadné je zdít z cihel Porotherm T Profi

  Porotherm T-Profi
  Porotherm T-Profi

  Porotherm Profi Dryfix System

  je vhodný pro výstavbu nízkoenergetických i pasivních domů, kdy se hodnoty součinitele prostupu tepla pohybují podle tloušťky použitého zdiva v rozmezí U = 0,19 – 0,23 W/m2K. Technologie zdění na pěnu Dryfix je v neposlední řadě šetrná k životnímu prostředí díky minimální spotřebě zdicí pěny. Z porovnání ekologické bilance zdicí pěny Dryfix a malty pro tenké spáry, tj. pojiv pro zdivo z broušených cihel, vyplývá, že v sedmi z celkem osmi sledovaných charakteristik má zdicí pěna po dobu celého životního cyklu až podstatně lepší ekologickou bilanci než malta pro tenké spáry.

  Sáhněte si pro SLEVU až 35% na zdivo Porotherm