VIDEO - Zdění cihel na tenkovrstvou maltu Porotherm Profi

Jak se správně provádí zdění cihel na tenkovrstvou maltu Porotherm Profi.

Před zděním cihel je nutné položit správně první vrstvu cihel Porotherm (založit stavbu). Tato etapa je velmi důležitá. To, jak bude dobře provedená, ovlivňuje výsledek celé hrubé stavby. 

Pokud chcete založit svoji stavbu 100% správně - využijte službu - Proškolení ze založení zdiva a zdění. Budou se vám věnovat skuteční odborníci, kteří vám poradí, jak postupovat v dalších krocích při zdění cihel Porotherm (tj. hrubé stavby cihlového domu).

Díky této službě budete mít dobře založenou stavbu a k tomu mnoho praktických rad od našich profesionálů i ohledně zdění, zásady správného zdění, vhodných postupů zdění nenosných příček, napojování příček, napojení vnitřních nosných stěn a dělicích příček, ostění a parapet, použití koncových cihel, vazbu zdiva, vazba rohu, osazení překladů, uložení stropní konstrukce, montáž výplní otvorů - oken a dveří a získáte také cenné odpovědi na jakékoliv vaše otázky.

S využitím služby "Proškolení ze založení zdiva a zdění", by pro vás mělo být zdění dalších příček - tj. dokončení hrubé stavby vašeho domu výrazně snazší. 

VIDEO - Zdění cihel na tenkovrstvou maltu Porotherm Profi

Rady pro svépomocníky

Před založením zdiva dbejte na dostatečnou stavební připravenost. Dopředu si domluvte nějakou pomocnou sílu, ideálně alespoň jednoho zedníka a přidavače, aby vše probíhalo tak, jak má. 

Cihly, doplňkové cihly, malta

Mějte připravený potřebný sortiment cihel včetně doplňkových cihel, dostatečné množství zdicího materiálu. Myslete na to, že není malta jako malta. Ke zdění cihel použijte maltu Porotherm Profi

Rozmístění palet s cihlami

Již při dovezení cihel ze stavebnin myslete dopředu na jejich rozmístění. Pokud si cihly necháte svézt na jedno místo vzdálené od základové desky, bude to práce na víc. Vhodné je rozmístit palety po základové desce s ohledem na dostatek prostoru pro manipulaci s nimi (min. 1,5 metru od zákládaného zdiva). nebo alespoň podél obvodu, abyste neměli cihly daleko.  Palety nedávejte na sebe, bránilo by vám to při průchodu rotačního laseru.

Potřebné vybavení

Nezapomeňte myslet na potřebné vybavení, které budete při zakládaní zdiva potřebovat. Video vám v tom pomůže. Hned ze začátku se můžete podívat na seznam vybavení - na co nezapomenout (video)

Stavební připravenost

Před položením první cihly byste měli mít položenu vodorovnou izolaci (izolační pásy ideálně v místech obvodového a popř. středového nosného zdiva). 

Měli byste mít geodetem vytyčené:

  • polohy zdiva na základové desce (pomocí barvy),
  • vyznačené rohy zdiva,
  • zkontrolovány úhlopříčky a
  • vyznačeny polohy otvorů (dveře, francouzská okna, apod.).

Podrobnější informace můžete najít také zde:

Mohlo by vás také zajímat

Další videa

Jak vám můžeme pomoci?

Kontakty prodejního týmu

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit náš materiál?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin, stavebních firem i pokrývačů.

Centrum dokumentů

Prohlédněte si dokumenty k našim materiálům Tondach, Porotherm, Terca, Penter.

Nástroje

Referenční projekty

 
àüp

Nenašli jste co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.