O nás

Skupina Wienerberger je součástí nadnárodního koncernu Wienerberger Ziegelindustrie AG, který představuje největšího světového výrobce cihel a současně lídra v produkci pálené střešní krytiny v Evropě. Skupina působí ve více než 26 zemích světa, mj. ve Velké Británii, Rakousku, Německu, České republice, Slovensku, Maďarsku, Polsku, Belgii, Francii, Slovinsku, Chorvatsku, Holandsku a Itálii. V roce 1999 vstoupila společnost s cihlářskými výrobky i na trh USA.

Kariéra

Již od roku 1819 vyrábíme trvale udržitelné a v praxi ověřené stavební materiály. Naše cihly značky Porotherm, střešní tašky Tondach, obkladové pásky Terca či cihlová dlažba Penter jsou již řadu let známé široké veřejnosti.

Historie společnosti Wienerberger je příběhem odhodlání, pracovitosti a dobrých nápadů našich zaměstnanců. Naším cílem je pomocí produktů přírodní povahy vytvářet trvalé hodnoty.

Pro naše zákazníky komfortní bydlení splňující nejpřísnější požadavky z hlediska ekologie a energetické náročnosti, pro akcionáře spolehlivou investici a pro zaměstnance atraktivní zaměstnání, kde se mohou dále rozvíjet.

Kariéra >

 

Proč zvolit výrobce stavebních materiálů Wienerberger?

Společnost Wienerberger utváří budoucí podobu měst a domácností díky chytrým řešením pro infrastrukturu a stavebním materiálům

Jsme pro vás řešením pro všechny typy budov. Využijte unikátní příležitosti a navrhněte si pomocí konfigurátoru domu dům dle svých představ, nechte se inspirovat radami, návody a referencemi z našich stavebních materiálů. Osobně či online se budeme těšit na shledání s vámi prostřednictvím výstav. 

Proč Wienerberger >

O společnosti Wienerberger

Naše společnost Wienerberger patří mezi nejvýznamnější výrobce stavebních materiálů v České republice

Celá skupina Wienerberger Group, jejíž jsme součástí, je v této oblasti evropskou i světovou jedničkou. V České republice vystupujeme jako Wienerberger s.r.o. a působíme zde od roku 1991. Sídlem společnosti jsou České Budějovice.

O společnosti Wienerberger >

ESG aktivity

Starost o životní prostředí, společenská odpovědnost a etická správa podniku jsou součástí naší firemní strategie...

Ve Wienerbergeru pečujeme o životní prostředí v okolí našich závodů. Pracujeme na snižování uhlíkové stopy. Staráme se o naše zaměstnance, komunity a znevýhodněné osoby. Samozřejmostí je pro nás etika v podnikání a firemní protikorupční politika. 

ESG aktivity >

 

Woman pointing at tablet with male coworker taking notes at construction site, Fast Forward Commercial Excellence
© Uwe Strasser

Spolupráce, projekty a partneři

Soutěže a partnerství, Wienerberger fórum a operační programy (EU)

Naší vizí je být nejprestižnějším výrobcem stavebních materiálů a řešení infrastruktury a preferovaným zaměstnavatelem na našich trzích. Za tímto účelem sdílíme své hodnoty, znalosti, zkušenosti a svůj úspěch. Proto se podílíme na soutěžích, partnerství, organizujeme a zúčastňujeme se aktivně odborných konferencí ze světa stavebnictví a jsme otevřeni úzké spolupráci s našimi partnery. 

Spolupráce >

 

Brick Award

Společnost Wienerberger AG, největší světový výrobce cihel, pořádá prestižní soutěž Brick Award

V této soutěži jsou každé dva roky oceňována vynikající stavební díla z celého světa, která byla vystavěna s použitím cihel.
 
Zapojit se mohli také čeští architekti, vyplněním přihlášky. Účast není podmíněna použitím stavebních materiálů Wienerberger, avšak pálené keramické materiály musí být jedním z hlavních stavebních prvků.

Brick Award >

 

Female architect with hard hat and blueprint-casing inside a building shell touching a brick
© Markus Esser

Kontakty

Neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro vás

Máte-li jakékoli otázky nebo připomínky k našim výrobkům, dokumentům nebo k internetovým stránkám, prosím, neváhejte nás kontaktovat. 

Kontakty >

Letní soutěž se Semmelrockem

Vyplňte jednoduchý formulář a počkejte na slosování výherce

Novinka

Probíhající akce

 

 

Probíhající akční nabídky

Stavte výhodně

Vyplňte formulář a získejte poukaz se slevami až 40 %

 

 

Nástroje a služby

Ověřené podklady na jednom místě

Co je partnerská WIP zóna?

Tato webová platforma je tu pro podporu projekčních kanceláří a dalších odborníků ve stavebnictví. Jako naši partneři zde získáváte nejnovější informace o produktech, řešeních i novinkách ve společnosti Wienerberger s.r.o.

Založení příčky - hrubá stavba - akustické cihly

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.