Jakou cihlu vybrat?

Jednovrstvé zdivo mění způsob zdění. Mezi stavebníky je sice stále řada zastánců, kteří preferují sendvičové zdivo složené z nosné části a dodatečného vnějšího zateplení, ale s ohledem na přírodu a zdravé životní klima v domě je jedinou správnou volbou právě jednovrstvé zdivo. Příkladem mohou být pálené cihly Porotherm T Profi s integrovanou minerální vatou nebo Porotherm EKO+, tedy ekologické cihly vhodné pro každého.

Jednovrstvá obvodová konstrukce z cihel Porotherm

Zvolit můžete děrované tepelněizolační cihly s hustou strukturou vnitřních příček, řadu Porotherm EKO+ Profi, nebo moderní cihly plněné minerální vatou Porotherm T Profi. Vyšší pořizovací cena cihel plněných minerální vatou je kompenzována lepšími tepelněizolačními parametry zdiva, kdy na běžném rodinném domu je možné uspořit cca 1500,- Kč za rok na vytápění.

Použitím užší stěny o 12-14 cm z cihel Porotherm T Profi při zachování stejných tepelných vlastností je možné získat větší užitnou podlahovou plochu. Na běžném rodinném domu je to až o 9 m², což je skoro jedna místnost navíc.

Použitím cihel plněných minerální vatou Porotherm T Profi místo děrovaných cihel Porotherm EKO+ Profi získá stavebník konstrukci s lepšími statickými parametry (vyšší pevnost zdiva o 45 %) a lepšími akustickými parametry (vyšší vzduchová neprůzvučnost o 2 dB). Možná někomu připadají 2 dB málo, ale při zvýšení vzduchové neprůzvučnosti o 3 dB klesne vnímání hluku lidským uchem na polovinu.

Při použití cihel Porotherm T Profi je možné použít méně doplňkových cihel a jednoduše se dá vyřešit detail napojení výplní otvorů na obvodovou stěnu bez dalších doplňkových cihel a dodatečných izolantů.

Pro nízkoenergetické domy

Pro nízkoenergetické domy je možné použít cihly Porotherm EKO+ Profi tloušťky 40, 44 a 50 cm. Alternativou jsou cihly plněné minerální vatou Porotherm T Profi tloušťky 30 a 38 cm. Pro pasivní domy jsou určené cihly Porotherm T Profi tloušťky 44 a 50 cm.

Broušené cihly

Cihly pro obvodové zdivo Porotherm EKO+ Profi a Porotherm T Profi se dodávají v současnosti již jenom jako broušené cihly určené pro zdění na tenkovrstvou maltu nebo speciální PUR pěnu Porotherm Dryfix. Vzhledem rychlosti a jednoduchosti zdění z broušených cihel jsme upustili od dodávek cihel nebroušených, určených na klasické maltové lože tl. 12 mm. Zdění z broušených cihel je díky své jednoduchosti velmi oblíbená technologie i při výstavbě rodinných domů svépomocí.

Akustické cihly

Díky vzrůstající oblibě broušených cihel jsme na trh uvedli akustické cihly broušené pod označením AKU Profi. Tyto se vyrábějí v tloušťkách 30, 25, 19 a 11,5 cm. V rodinných domech najdou uplatnění při realizaci příček mezi místnostmi, a to zejména Porotherm 11,5 AKU Profi nebo Porotherm 19 AKU Profi. Stěna z cihel Porotherm 11,5 AKU Profi má oproti stěně z obyčejných příčkovek 11,5 Profi o 3 dB vyšší neprůzvučnost, což znamená pocitově poloviční hluk ze sousední místnosti. Výhodou akustických cihel je také vyšší objemová hmotnost, což při užívání objektu zlepší tepelnou stabilitu, která se ocení především v letním období při vysokých venkovních teplotách.

 

Soklové cihly

Optimální řešení pro cihlové zdivo se základem. Speciální soklové cihly Porotherm S Profi jsou opatřeny ze spodní strany hydrofobizačním přípravkem proti nasáknutí vodou stojící na základové nebo stropní desce.

Pokud se rozhodnete pro zdicí systém Porotherm, zvolíte moderní, přesto osvědčený materiál, který uspokojí vaše požadavky nejen při realizaci, ale především z dlouhodobého hlediska užívání vašeho vysněného rodinného domu.

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na prodejní tým

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit zdivo?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Dokumenty ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke stavebním materiálům - cihlám, stropům, překladům, zdicímu pojivu a nářadí.

Pomoc se založením zdiva

Kvalita celé stavby závisí na tom, jak je vyzděna první řada cihel. Využijte proto cenných rad skutečných odborníků Porotherm.

Pomoc se založením zdiva >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Vroutek 2018 - střešní krytina Tondach Figaro 11 engoba černá & Zdivo Porotherm 38 Profi a Porotherm 25 AKU Z | Wienerberger
Fotografie Rodinného domu v Plzeňském kraji | Reference produktů Terca Renaissance, Penter Rotblaubunt, Porotherm 38 T Profi a Porotherm 19 AKU