Fandíme stavbám z jednovrstvého zdiva

Image foto pro cihly Porotherm T Profi | Porotherm cihly od Wienerberger

Jednovrstvé zdivo

Jednovrstvé cihlové zdivo představuje naprosto čisté a technologicky správné řešení obvodových stěn rodinných domů či budov. Jednovrstvé zdivo znamená konstrukci obvodových stěn pouze z pálených cihel bez dalších vrstev zateplení.

Cihla pro jednovrstvé zdivo - Porotherm T Profi

Unikátní spojení dvou přírodních materiálů, které navzájem zvyšují svůj výkon.

Vlastnosti cihelného střepu a minerální vaty

Cihelný střep:

výborné teplně izolační vlastnosti

snadno propouští vodní páru

nehořlavý, bezpečný

trvalý a odolný

vysoká pevnost a únosnost

jednoduché a rychlé zdění

přírodní materiál (lze recyklovat)

 
Minerální vata:

tepelná a protihluková izolace
 

snadno propouští vodní páru

nehořlavá

rozměrově stabilní

cihly vyplňovány vatou při výrobě 

v případě navlhnutí (zmoknutí, zatečení) vysychá 

přírodní materiál (lze recyklovat) 

 
Image foto pro cihly Porotherm T Profi | Porotherm cihly od Wienerberger

Energetická efektivnost a úspory

Cihelné bloky Porotherm T Profi pro jednovrstvé zdivo jsou extrémně energeticky úsporné díky svým vynikajícím tepelně-izolačním vlastnostem. Zabraňují častým výkyvům teplot, a to i bez dodatečné tepelné izolace fasády nebo klimatizačních a větracích systémů. Výrazně snižují spotřebu energie na vytápění nebo chlazení. Cihly Porotherm T Profi jsou vhodné i pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie a dokonce energeticky nezávislé domy.

Zdravé prostředí pro bydlení

Cihelné zdivo neobsahuje látky znečišťující ovzduší interiéru, a proto nevyvolává žádné zdravotní komplikace. Jednovrstvé cihelné stěny díky své prodyšnosti přirozeným způsobem regulují vlhkost v místnosti. Proto je v cihlových domech kvalitní vnitřní prostředí, které nevyžaduje nákladné mechanické ventilační systémy pro odvod přebytečné vlhkosti vzduchu.

Bezpečnost domova

Domy postavené z masivních cihelných stavebních materiálů jsou obzvláště stabilní, bezpečné a s vysokou únosností. Odolávají nejen větru, krupobití, bouři a sněhu, ale také eliminují vliv mimořádných událostí, jako jsou laviny, požáry, sesuvy půdy a záplavy. U cihel Porotherm T Profi došlo k navýšení únosnosti zdiva o cca 10 % při zdění na maltu pro tenké spáry a o 50 % při použití zdicí pěny Porotherm Dryfix.

Zvukotěsnost a ticho

Jednovrstvé cihelné zdivo má vynikající akustické vlastnosti. Dodatečné zateplení obvodových stěn může snížit zvukotěsnost vlivem rezonance zateplení.

Trvanlivost a odolnost

Jíl, základní surovina pro výrobu cihel, je generacemi prověřený materiál. Současné cihelné bloky jsou díky novým technologiím velmi pevné, odolné, tvarově stálé a trvanlivé. Jednovrstvé cihelné zdivo má prokázanou životnost minimálne 150 let. Výborně odolává mechanickému poškození i vlivům okolního prostředí jako jsou UV záření, mráz, déšt, znecištění, plísně ci řasy.

Stálá hodnota

Rodinné domy a byty postavené z cihelných bloků Porotherm jsou investicí s rostoucí hodnotou. Toto potvrzují zkušenosti z realitního trhu ČR, kdy prodej cihlové stavby má vyšší cenu než třeba dřevostavby. Kvalitní a odolná cihelná konstrukce domu je téměř bezúdržbová a s minimálními náklady na jejich údržbu. Proto cihelné zdivo zaručuje vysokou hodnotu při prodeji i po mnoha desítkách let.

Jednoduché zdění

Zdění z cihel Porotherm T Profi je velmi jednoduché a rychlé. Lze použít celoplošnou tenkovrstvou maltu Porotherm Profi nebo lepidlo Dryfix.extra. Každý z uvedených spojovacích materiálů je součástí dodávky cihel a rychlost zdění je až o 50% rychlejší než u tradičních nebroušených cihel. Jednovrstvé zdivo Porotherm T Profi se vyznačuje takovými tepelněizolačními vlastnostmi, že další dodatečný izolant je nepotřebný i pro stavbu pasivního domu. Mimo to dodatečný izolant zhoršuje unikátní vlastnosti cihelných stěn jako je akustika nebo prodyšnost vodních par.

Vhodnost pro množství povrchových úprav

Systém jednovrstvého zdiva Porotherm T Profi umožňuje díky své konstrukci a materiálovému provedení aplikaci celé řady povrchových úprav. Lze použít tepelně izolační omítky, lícové zdivo či zavěšený keramický obklad.

Ekologické a šetrné k přírodě

Cihly a další keramické pálené materiály jsou ekologické a zdraví podporující stavební materiály, šetrné k životnímu prostředí. Skládají se z přírodních surovin jílu a vody, které jsou získávány k životnímu prostředí velmi ohleduplným způsobem. Cihla pro jednovrstvé zdivo Porotherm T Profi obsahuje navíc zcela přírodní izolant, kterým je kamenná minerální vata.

Související produkty

Porotherm 50 T Profi Dryfix

Broušená cihla plněná minerální vatou na lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra

Porotherm 50 T Profi

Broušená cihla plněná minerální vatou na maltu pro tenké spáry Porotherm Profi

Porotherm 44 T Profi Dryfix

Broušená cihla plněná minerální vatou na lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra

Porotherm 44 T Profi

Broušená cihla plněná minerální vatou na maltu pro tenké spáry Porotherm Profi

Čtěte také

Porotherm T Profi

Cihla plněná minerální vatou

Cihly pro jednovrstvé obvodové zdivo. Nejlepší inovace vznikají spojením obvyklých věcí neobvyklým způsobem.

Cihly Porotherm T Profi >

Zdění jednovrstvého zdiva a nanášení omítek (Video)

Jak jednoduché je nanášení omítek Maxit na jednovrstvé zdivo Porotherm. Podívejte se na 3 videa, která jsme pro vás připravili.

Zdění jednovrstvého zdiva Porotherm Dryfix

V tomto videu se seznámíte se správným založením jednovrstvého zdiva Porotherm. Projdeme celým postupem zakládání, upozorníme na důležité aspekty a také na to, jaké vybavení budete potřebovat.
 

Nanášení omítek na jednovrstvé zdivo

Postup nanášení omítek maxit na jednovrstvé zdivo je pro kýžený výsledek esenciální. Seznamte se s ním na příkladu rovné vyzděné plochy a využijte doporučení renomovaných omítkářů, kteří k vám z tohoto videa promlouvají.
 

Nanášení omítek kolem oken

Nanášení omítek kolem oken není vůbec komplikované. Stačí jen vědět jak na to. A právě na to se v tomto videu podíváme.Konkrétně se zaměříme na provádění omítek okolo okenního otvoru s žaluziovo-roletovým překladem Porotherm KP Vario UNI. S pomocí doporučeného postupu to zvládnete i sami. 

 

 

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na prodejní tým

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit zdivo?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Dokumenty ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke stavebním materiálům - cihlám, stropům, překladům, zdicímu pojivu a nářadí.

Pomoc se založením zdiva

Kvalita celé stavby závisí na tom, jak je vyzděna první řada cihel. Využijte proto cenných rad skutečných odborníků Porotherm.

Pomoc se založením zdiva >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Vroutek 2018 - střešní krytina Tondach Figaro 11 engoba černá & Zdivo Porotherm 38 Profi a Porotherm 25 AKU Z | Wienerberger
Fotografie Rodinného domu v Plzeňském kraji | Reference produktů Terca Renaissance, Penter Rotblaubunt, Porotherm 38 T Profi a Porotherm 19 AKU
 
àüp

Nenašli jste co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.