Proč vybrat cihlu jako stavební materiál | Porotherm
  • Vynikající vlastnosti pálených tašek
  • Zdravý domov (bydlení)
  • Dlouhá životnost a stálobarevnost
  • Široký výběr dle barvy a povrchu
  • Nízké sklony střech

Proč zvolit střešní tašku za krytinu?

Tradiční pálená taška je ideální řešení každé šikmé střechy. 
 
Pálené střešní krytiny zažívají čím dál vyšší míru oblíbenosti. Jde o léty osvědčený materiál (na střechách se používá již 4000 let), který je vyráběn z tradičního přírodního a ekologického materiálu. Materiál použitý při výrobě pálených střešních krytin zajišťuje jejich stálobarevnost, velkou odolnost vůči povětrnostním vlivům a jejich dlouhou životnost. 

TONDACH-TI-Stodo-A4-2019.indd

Promyšlený systém dvojitého drážkování zabezpečuje rychlý odvod vody a pomáhá chránit budovu před vlhkostí a prachem.

TONDACH-TI-Stodo-A4-2019.indd

Kvalitní přírodní pigmenty a náročná technologie vypalování při teplotách nad 1 000 °C garantují trvalost a bezkonkurenční barevnou stálost.

TONDACH-TI-Stodo-A4-2019.indd

Extrémní odolnost materiálu chrání dům před nejhoršími povětrnostními vlivy.

 

 

TONDACH-TI-Stodo-A4-2019.indd

Výběr suroviny a výjimečný způsob zpracování garantují špičkovou mechanickou pevnost a mrazuvzdornost při optimální hmotnosti a tloušťce krytiny.

TONDACH-TI-Stodo-A4-2019.indd

Nejmodernější technologií je dosaženo mimořádně hladkého povrchu, odolného proti usazování nečistot. Ptačí trus ani kyselé deště nenaruší povrch pálených tašek.

TONDACH-TI-Stodo-A4-2019.indd

Precizní zpracování na vysoké řemeslné úrovni vytváří odolnou krytinu s životností 100 let.

Zdravé bydlení pod střešní krytinou

Přírodní materiál příznivě ovlivňuje zdraví, vytváří pocit pohody a zajišťuje nejvyšší kvalitu bydlení. Přirozená prodyšnost napomáhá rychlému vysoušení a zabraňuje tvorbě plísní, což pozitivně přispívá ke zdravému prostředí vašeho domova.

Základní surovinou je přírodní cihlářská hlína (jíl), která se míchá s vodou, suší se vzduchem a vypaluje se ohněm. Zbarvení je přírodně čisté bez chemických přísad. Výroba je šetrná k životnímu prostředí. Použité výrobky lze umístit na skládku a bezproblémově recyklovat.

Dlouhá životnost a stálobarevnost pálené tašky

Pálená taška Tondach má dlouhou životnost. Prokázaná trvanlivost je přibližně 80–100 roků. Vyznačuje se vysokou stálostí hodnot, vydrží po mnoho generací.

Zachovává si původní barvu bez dodatečných nátěrů a ochranných vrstev.

 

 

 

Neomezené možnosti využití

Vhodná pro novostavby, renovace a sanace.

Optimální pro jakékoliv použití, pro všechny architektonické styly – od vesnického domku po zámek, od rodinného domu po kancelářské prostory, od nížiny po horské oblasti.

Odolnost, tepelné i hlukové izolační vlastnosti

Střešní tašky Tondach jsou neobyčejně odolné

Jsou odolné vůči vnějším vlivům - UV záření (barevná stálost), kyselým dešťům a louhům. Jsou mechanicky pevné (tlak sněhu, krupobití). Odolné vůči vysokým teplotám (nehořlavé) a mrazuvzdorné. Mají výborné hlukové izolační vlastnosti.

U pálených tašek je odolnost velmi ceněna. 

Větraný střešní plášť

Ochrana proti povětrnostním vlivům

Střecha má plnit funkci ochrany proti povětrnostním vlivům. Proto se střešní plášť s pálenou krytinou Tondach konstruuje jako dvouplášťová nebo tříplášťová větraná konstrukce.

Větraný střešní plášť >

Komplexní střešní systém

Pro trvalou, zdravou a bezpečnou střechu

Střecha s keramickou krytinou s životností až 100 let si žádá použití kvalitních materiálů v celé své skladbě včetně detailů. Právě spoje a přechody mezi střešní krytinou a její doplňky bývají rizikovými. Nekombinujte značkovou střechu Tondach s levnými doplňky pochybné kvality. Vždyť ani do luxusního auta nebudete kupovat pneumatiky ve výprodeji.

Komplexní střešní systém pro bezpečnou střechu >

Liniové větrání

Funkční odvětrání střechy

Odvětrání střechy ovlivňuje životnost nejen krytiny, ale i celého střešního pláště. Výrobci dokonce podmiňují záruku na střešní krytinu vhodným a funkčním odvětráním. 

Liniové větrání - funkční odvětrání střechy >

Nízké sklony střech a pálené tašky

Nízký sklon je možný

Stejně jako všechny obory lidské činnosti, mají i střechy své módní trendy. Z  nich nejvýraznější je v poslední době orientace na nízké sklony šikmých střech. Myšleno je tím rozmezí od 18 do 25 stupňů. Pokusím se vyvrátit nepravdivý mýtus, že pro tyto sklony není možné pálenou tašku použít. 

Nízké sklony střech a pálené tašky >

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na specialisty pro střechy

Pokud hledáte odborníka na střešní tašky, keramické a nekeramické doplňky nebo tepelněizolační systém střech iRoof. 

Zajímá vás kde nakoupit střešní tašky?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Centrum dokumentů ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke střechám, střešním taškám, keramickým a nekeramickým doplňkům.

Grafika na web WTS
Zaměření a vizualizace střechy

Uvažujete o rekonstrukci střechy vašeho domu? Máme pro vás řešení. Pomocí 3D vizualizace vám ukážeme, jak bude vaše nová střecha vypadat v reálu. Budete si ji moci představit. Jsme jediní na českém trhu střešních tašek, kdo tuto službu nabízí.

Zaměření a vizualizace střechy >

Technická podpora ke střechám Tondach

Obraťte se na naše odborníky, kteří jsou připraveni zodpovědět všechny vaše otázky. Pomůžeme vám zvolit správnou střešní krytinu, poradíme vám jaké a kolik keramických doplňku je na daný typ střechy potřeba.

Technická podpora ke střechám >

Registrace záruky All Inclusive

Jsme si jisti kvalitou svých výrobků.

Proto nabízíme svým smluvním partnerům nad rámec zákonné odpovědnosti za vady rozšířenou 33letou záruku Tondach All Inclusive.

Registrace Záruky All Inclusive >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Benešov 2015 - střešní krytina Tondach Samba 11 glazura Amadeus černá & Lícové cihly Terca Blue Velvet | Wienerberger
Rodinný dům České Budějovice 2016 - střešní krytina Tondach Bobrovka kulatý řez 19x40 glazura Amadeus natur | Reference Wienerberger
Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger