Proč vybrat cihlu jako stavební materiál | Porotherm
 • Statické parametry
 • Akustické parametry
 • Tepelná stabilita místnosti
 • Schopnost propouštět vlhkost
 • Doba životnosti

Proč vybrat cihlu jako stavební materiál?

Stavbě rodinného domu předchází řada otázek a zásadních rozhodnutí, které je třeba řešit. Jedním z nich je volba stavebního materiálu pro hrubou stavbu. V dnešní době je nabídka opravdu široká. Často rozhoduje cena a tepelněizolační vlastnosti, které jsou mnohdy jasnou prioritou. Je třeba však myslet i na další neméně důležité vlastnosti, které ovlivňují skutečné teplo a pohodlí domova.

Důležité vlastnosti stavebního materiálu

 
 • Statické parametry – jsou ovlivněny pevností zdicího materiálu, šířkou zdiva, tuhostí konstrukce ve vodorovné rovině
 • Akustické parametry – jsou ovlivněny plošnou hmotností stěn, konečnou povrchovou úpravou
 • Tepelná stabilita místností – je ovlivněna plošnou hmotností okolních konstrukcí, akumulační schopností materiálu
 • Schopnost materiálu propouštět vodní páru zkondenzovanou v konstrukci a regulovat vnitřní vlhkost – je ovlivněna otevřenou strukturou materiálu, difuzním odporem celé konstrukce
 • Požární odolnost – je ovlivněna hořlavostí jednotlivých částí konstrukce
 • Doba životnosti – je ovlivněna životností jednotlivých komponentů konstrukce
 • Minimální náklady na údržbu

Pálená cihla jako osvědčený materiál

Výše uvedené vlastnosti, které by měl správně vybraný stavební materiál plnit, nabízí pálené keramické cihly Porotherm už po několik generací. Tradiční a osvědčený materiál patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější stavební materiály nejen v České republice. Pálená cihla je dnes charakterizována jako promyšlený, neustále se zdokonalující velkoformátový blok, který svou konstrukcí nabízí mimořádné a užitné vlastnosti. V nabídce společnosti Wienerberger najdete keramické pálené zdivo Porotherm pro různé použití. Tyto produkty však nejsou jen osvědčeným materiálem, ale také zdravým stavebním materiálem, což potvrzují i vědecké studie realizované Státním zdravotnickým ústavem (SZÚ). Díky cihlám Porotherm tak má možnost bydlet ve zdravém domě úplně každý. 

 

Jestliže hledáte komplexní řešení, neměl by vaší pozornosti uniknout Wienerberger e4 dům. Jedná se o stavbu rodinného domu s jistotou nabídky ověřených typových projektů, certifikovaných e4 projektantů, ověřených stavebních firem, s garancí dokončení stavby, pomoci s dotacemi a mnoho dalších výhod.

 

Dům z cihel = zdravé bydlení

Vyrobeno z přírodních materiálů

Naše keramické stavební materiály jsou vyráběny z přírodních materiálů. Střešní tašky a cihly vznikají pálením směsi, jejímž základem je lokálně těžený jíl a voda. I to je jeden z mnoha důvodů, proč naše cihly a střešní tašky poskytují zcela zdravé vnitřní prostředí pro život.

Cihelné zdivo neobsahuje dle vědecké studie SZÚ škodlivé látky

Dle potvrzené vědecké studie realizovanou Státním zdravotnickým ústavem (SZÚ) neobsahuje naše cihelné zdivo látky, které by znečišťovaly ovzduší interiéru a přispívají tak ke zdravému a komfortnímu vnitřnímu prostředí domu. Tato studie byla realizována v roce 2019 v laboratořích Centra zdraví a životního prostředí. Výsledkem je, že cihly Porotherm a střední tašky Tondach nejsou zdrojem měřených organických látek v interiéru. Při měření nebyly nalezeny žádné škodlivé látky týkající se hrubé stavby.

Pálené cihly a střešní tašky omezují riziko vzniku plísní, hniloby a mikroorganismů

Na výrobu našich produktů používáme pouze ty materiály, které mají vysokou schopnost propouštět vodní páry. Díky tomu v interiéru nezůstává žádná nadměrná vlhkost, která tvorbě plísní, hnilob a mikroorganismů napomáhá. Zjednodušeně se dá říct, že zdivo Porotherm dýchá, odborně se tento jev nazývá difuze.

Náš zdravý domov >

Wienerberger e4 dům

Pro ty, kteří hledají zdravý cihlový dům na míru

Wienerberger e4 dům je komplexní návod pro moderní bydlení v rodinném domě, který je stavěn s ohledem na budoucnost. Pro stavbu e4 domů se využívá cihlového systému Porotherm, pálených střešních tašek Tondach či lícového zdiva Terca. Detailně promyšlené e4 konstrukční řešení včetně návodů pro stavbu vychází ze zkušeností, moderních technologií a ověřené praxe společnosti Wienerberger. 

Domy jsou postaveny ve standardu NZEB z jednovrstvého zdiva Porotherm a se šikmou střechou Tondach. Jestliže je v projektu střecha plochá, pak je e4 dům osazen těžkým stropem Porotherm.

Wienerbeger e4 dům >

Grafika na web WTS

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na prodejní tým

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit zdivo?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Dokumenty ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke stavebním materiálům - cihlám, stropům, překladům, zdicímu pojivu a nářadí.

Pomoc se založením zdiva

Kvalita celé stavby závisí na tom, jak je vyzděna první řada cihel. Využijte proto cenných rad skutečných odborníků Porotherm.

Pomoc se založením zdiva >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Vroutek 2018 - střešní krytina Tondach Figaro 11 engoba černá & Zdivo Porotherm 38 Profi a Porotherm 25 AKU Z | Wienerberger
Fotografie Rodinného domu v Plzeňském kraji | Reference produktů Terca Renaissance, Penter Rotblaubunt, Porotherm 38 T Profi a Porotherm 19 AKU