Proč vybrat cihlu jako stavební materiál | Porotherm
  • Originalita a nadčasový vzhled
  • Vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům
  • Zachování maximální paropropustnosti fasády
  • Široký výběr barev, typů, rozměrů a povrchů
  • Možné použití v interiéru
  • Mrazuvzdornost a vysoká pevnost

Proč zvolit lícové zdivo na fasádu?

Neomítnuté cihelné zdivo představuje nezaměnitelný stavební prvek s jedinečným architektonickým výrazem v exteriéru i interiéru. 
 
Každý, kdo staví, má díky lícovému zdivo možnost postavit dům s jedinečným vzhledem. Lícové zdivo se na první pohled může zdát jako nedostupný luxus. Přesvědčíme vás, že ani s omezeným rozpočtem se lícového zdiva nemusíte zříkat.
 
Zájem o fasády Terca je rostoucí. Pojďme se podívat, proč tomu tak je.
 

Jedinečný vzhled domu a dobrá investice

Stále více investorů, respektive stavitelů, dnes řeší otázku jedinečného vzhledu svého domu. Lícové zdivo se na první pohled může mnoha z nich zdát nedostupným luxusem. Jedná se ale o investici, která se vrátí. Nejde totiž zdaleka jen o design, stavby s lícovým zdivem jsou v podstatě bezúdržbové, dokonale stálobarevné, odolné proti vlivům počasí, hmyzu i ptactvu a skutečně dlouhověké. Jedním slovem, jsou ve všech ohledech nadčasové.

Rostoucí zájem

V současnosti je zájem o lícové zdivo rostoucí, objevuje se v součanosti na mnoha rodinných domech. Důvodem je právě snaha o jedinečnost, kterou lícové zdivo domu dodá i při použití pouze v části domu či stěny.

Pod rostoucí zájem se tak bezpochyby podepisuje i fakt, že lícové zdivo lze kombinovat se všemi ostatními typy materiálů, s omítkou, dřevem, kovem i se sklem.

Designová jedinečnost a variabilita využití

Tou nejoceňovanější vlastností lícového zdiva je jeho designová jedinečnost a variabilita využití. Fasáda vašeho domu prostě může být skutečným originálem. Dříve byla dominantní barvou lícovek červená, dnes jsou trendem minimalistické tóny šedivé a černé. Ale výsledný vzhled fasády neurčuje jen barva. 

Roli hrají formáty, vazby i barvy spárovací hmoty, Dnes velmi moderní je plasticita, kdy se používají prvky různé tloušťky a výsledný povrch tak není rovný, ale jednotlivé prvky z něj vystupují. Fantazii se meze nekladou, lze kombinovat i cihly s různým povrchem, odlišnou barvou či různými formáty. Moderní jsou dnes tzv. long formáty, které jsou při pouhé výšce 40 mm, dlouhé cca 250 mm.

Výběr konstrukčních variant

Různé možnosti nabízí i konstrukční řešení.

Klasická difuzně otevřená konstrukce, kdy nosné obvodové stěny doplňuje izolační vrstva, vzduchová mezera a pak vnější vrstva lícového zdiva, není právě díky obkladovým cihlovým licovým páskám to jediné řešení.

Ty totiž dovolují jednodušší, rychlejší a levnější řešení – lze je bez větších problémů lepit takřka na jakýkoliv podklad.

Pálené lícové cihly a obkladové pásky

Z lícového zdiva si můžete vybrat jak celé lícové cihly, které jsou vhodné ke zdění, tak i obkladové pásky ve stejném designu, které lze lepit na většinu typu povrchů.

V nabídce jsou také různé povrchové úpravy, které závisí na druhu výrobní technologie. Strojově vyráběné cihly mají přesné rozměry, ostré hrany a hladký povrch.

Oproti tomu ručně vyráběné cihly mohou mít drobné žádoucí odchylky v rozměrech a tvarech a mají většinou strukturovaný rustikální povrch.

Možnosti použití lícových cihel

Provětrávaná fasáda z lícových cihel Jedná se o tzv. přizdívku, kdy se lícové cihly zdí jako samonosně stojící zeď na předem připravený betonový odizolovaný základ, který je společný s nosným zdivem nebo na nerezové úhelníky. Mezi těmito dvěma vrstvami vznikne vzduchová mezera, která zajišťuje cirkulaci vzduchu a odvádí tak vlhkost tzv. komínovým efektem.

Ploty z lícových cihel patří mezi další velmi časté použití lícových cihel. Na betonový a odizolovaný základ můžeme vyzdít sloupy a podezdívku, a to buď plnou nebo s prostorem pro kovové či dřevěné výplně. Je to rychlé a jednoduché. Z lícovek můžete realizovat nejen fasády a ploty, ale i komíny, krby, atd. Jejich použití je doopravdy všestranné.

Jak vám můžeme pomoci?

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS
Kalkulace spotřeby materiálu ZDARMA

Kromě přesného výpočtu spotřeby materiálu fasádní lícové cihly Terce a obkladové pásky Terca získáte technického poradenství s projektem a zároveň pro vás připravíme cenovou nabídku. 

Kalkulace spotřeby materiálu >

Kontakty

Máte-li jakékoli otázky nebo připomínky k našim výrobkům Terca - lícovým cihlám, obkladovým páskům, spárovacím maltám, dokumentům nebo k internetovým stránkám,  neváhejte nás kontaktovat.

Kontakty >

Dokumenty ke stažení

Stáhněte si on-line dokumenty pro lícové cihly a obkladové pásky Terca nebo si z vybraných tiskovin objednejte přímo na vaši adresu.

Dokumenty ke stažení >

Referenční projekty

Rodinný dům Plzeňský kraj 2018 | Reference Terca a Tondach - lícové cihly Terca Trentino se šedou spárou a střešní taška Tondach Samba 11 antracit
Reference rodinný dům Moravskoslezský kraj 2021 - cihly Porotherm 44 Profi a 25 AKU; lícové oblkadové pásky Kastanjebruin | Wienerberger
Reference rodinný dům Plzeňský kraj 2020 - Terca, Bijou šedá + šedá spára | Wienerberger
Rodinný dům Plzeňský kraj 2018 | Reference Terca a Tondach - lícové cihly Terca Trentino se šedou spárou a střešní taška Tondach Samba 11 antracit

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.