Centrála v Českých Budějovicích

Kanceláře v Hranicích a Jirčanech

Centrála Wienerberger CZ v Českých Budějovicích
Centrála Wienerberger CZ

Tato budova byla postavena v roce 1972 pro národní podnik Jihočeské cihelny, na základě projektu architektů Jana Bendy a Jaroslava Škardy z Krajské projektové a inženýrské organizace Stavoprojekt, České Budějovice.

Budova prošla zásadní rekonstrukcí fasády keramickým systémem Argeton v roce 2013 podle návrhu architekta Ing. Martina Kačírka (LINE architektura s.r.o., Praha). Rekonstrukci realizovala společnost MANE STAVEBNÍ s.r.o., České Budějovice.

Na rekonstrukci interiérů budovy, které byly prováděny postupně zejména po roce 2010, se podílela architektka Ing. Hana Urbancová, s cílem akcentovat harmonii mezi historickým vývojem budovy, jejím účelem a současnými moderními potřebami producenta stavebních materiálů – skupiny Wienerberger.

Součástí dekorací interiérů je nástěnná keramická plastika z roku 1972 od architekta Antonína Malce ve druhém podlaží, soudobé umělecké keramické plastiky z roku 2007 autorky Dominiky Sládkové – Paštékové a akademického malíře Petra Sládka či keramická plastika od Střední uměleckoprůmyslové školy v Bechyni, rozmístěné v různých částech budovy.

Na dnešní centrále v Českých Budějovicích sídlí management a jednotlivá oddělení společnosti Wienerberger s.r.o. jako jsou zákaznické centrum, nákup, logistika (SCM), marketing, oddělení digitalizace, product management, obchod, personální, účetní oddělení, controlling, IT, atd.

Centrála společnosti Wienerberger

Wienerberger s.r.o.
Plachého 388/28
370 01  České Budějovice

IČO:     00015253
DIČ(DPH):     CZ00015253


E-mail: info@wienerberger.cz
Telefon recepce.: +420 383 826 111

 

OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí - Pátek:
8:00 - 15:00

Letní soutěž se Semmelrockem

Vyplňte jednoduchý formulář a počkejte na slosování výherce

Novinka

Probíhající akce

 

 

Probíhající akční nabídky

Stavte výhodně

Vyplňte formulář a získejte poukaz se slevami až 40 %

 

 

Nástroje a služby

Ověřené podklady na jednom místě

Co je partnerská WIP zóna?

Tato webová platforma je tu pro podporu projekčních kanceláří a dalších odborníků ve stavebnictví. Jako naši partneři zde získáváte nejnovější informace o produktech, řešeních i novinkách ve společnosti Wienerberger s.r.o.

Založení příčky - hrubá stavba - akustické cihly

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.