Rady a návody ke střechám

Větrací tašky a hřebenový pás - střecha

Komplexní střešní systém pro bezpečnou střechu

Střecha s keramickou krytinou s životností až 100 let si žádá použití kvalitních materiálů v celé své skladbě včetně detailů. Právě spoje a přechody mezi střešní krytinou a její doplňky bývají rizikovými. Nekombinujte značkovou střechu Tondach s levnými doplňky pochybné kvality. Vždyť ani na kola luxusního auta nebudete kupovat pneumatiky ve výprodeji.

Plně funkční komplexní střešní systém

Vyměnit zdegradovanou střešní fólii znamená udělat celou střechu znova. A to i v případě, že střešní tašky vypadají a fungují perfektně. Pokud například nejsou použity správně prostupy na střeše, může přes ně zatékat. Najít a opravit chybu je pak mimořádně náročné. Proto, pokud chcete, aby vám střecha vydržela 100 let, spolehněte se na komplexní střešní systém. Tondach má ve svém sortimentu nejen střešní tašky, ale i doplňky, které jsou navrženy tak, aby zaručovaly stejnou špičkovou kvalitu jako střešní krytina. Díky tomu je celý střešní systém dokonale těsný, plně funkční a zároveň umožňuje bezpečnou instalaci antén, solárních systémů či hromosvodů.

Větrací tašky a hřebenový pás - střecha

Správné odvětrání

Odvětrání střechy je mimořádně důležité pro její správné fungování a zejména i pro její životnost. Tondach nabízí pro zajištění správného odvětrání střechy několik doplňkových výrobků. Perforovaný ochranný pás proti ptákům a hmyzu se používá ve spodní části vzduchové mezery u okapu. U hřebenu se střešní plášť odvětrává větracími taškami a větracími pásy pod hřebenáči. Kovové větrací pásy Tondach chrání detail hřebene před vniknutím vody pod střešní krytinu.

Zajištění správného odvětrávání střešního pláště je hlavní podmínkou uplatnění záruky u výrobců střešní krytiny. Tondach poskytuje díky vysoké kvalitě výroby na funkční vlastnosti keramické krytiny záruku 33 let. Věnujte proto pozornost dodržení stanoveného počtu odvětrávacích prvků uvedených v technickém listu.

3D vizualizace - Podstřešní konstrukce Tondach
3D vizualizace - Podstřešní konstrukce Tondach | DHV - doplňková hydroizolační vrstva

Doplňková hydroizolační vrstva (DHV)

DHV (dříve používaný název „podstřešní fólie“) chrání střechu před proniknutím srážek a vlhkosti, prachu a dalších nečistot z vnějšího prostředí. Díky vysoké propustnosti vodních par pomáhají bezpečně odstranit vlhkost z interiéru domu, což má vliv na celkovou životnost střechy.

Při jejich výběru hrají roli sklon a tvar střechy, typ střešní krytiny a lokální podmínky, proto se doporučuje konzultace s výrobcem nebo realizátorem. Práce s fóliemi DHV Tondach je bezpečná a jednoduchá. Vybrané fólie obsahují integrovanou samolepicí pásku pro zajištění dostatečného slepení vzájemných přesahů, zároveň jsou odolné vůči působení chemicky ošetřeného dřeva v krovu a latích.

Systémová řešení prostupů

Systémová řešení jsou mimořádně důležitá při zabezpečení rizikových míst, jakými jsou prostupy pro kanalizaci, anténu, solární a fotovoltaické panely. Tondach nabízí komplexní systém pro spolehlivé a vodotěsné napojení keramické prostupové tašky na střešní fólii i krytinu.

Tepelná izolace střechy iRoof

Novinkou v sortimentu Tondach je tepelněizolační systém na šikmé střechy iRoof. Jde o difuzní systém polyuretanových PIR desek, který zajistí vysokou kvalitu vnitřního prostředí a konstrukci bez tepelných i akustických mostů vhodný pro novostavby i rekonstrukce. Systém PIR desek umožňuje navíc rychlou a jednoduchou montáž a minimalizuje výskyt montážních chyb při nižší tloušťce izolace.

Tepelněizolační systém střechy iRoof

Moderní PIR izolace, která výrazně zrychluje realizaci střechy a zvětšuje obytný prostor v podkroví.

Omezuje přehřívání půdního prostoru a zároveň zajistí v zimě úsporu tepla. 

 

Výhodné řešení pro šikém střechy Tondach jak v novostavbách, tak při rekonstrukcích. 

 

Tepelněizolační systém střechy iRoof >

Protisněhové zábrany

Sněhová nadílka představuje nebezpečí nejen pro střechu. Velká, nekontrolovatelně sjíždějící masa sněhu může ohrozit kolemjdoucí i majetek náš vlastní či sousedů. Vyhnout se problémům se sněhem pomůže celoplošné rozmístění protisněhových háků a protisněhových mříží. Umístění háků v jednom nebo ve dvou řadách od okapu je nedostatečné. (Často si je lidé pletou s historickým řešením – tzv. lopatkami.) V případě vydatného sněžení pak toto řešení nezabrání sjíždění sněhu. Hrozí poškození háků, krytiny pod nimi i okapových žlabů. 

Tip Tondach

Koraflex Plus je praktická a rychlá alternativa ke klempířským prvkům. Těsnicí pás Koraflex kolem komínu např. spolehlivě nahradí jeho oplechování. Pás je snadno tvarovatelný a zároveň velmi odolný.

Fotografie produktu - Koraflex plus – těsnicí pás ke komínu a zdi 5 000/300 mm červený - Tondach
Koraflex plus – těsnicí pás ke komínu a zdi 5 000/300 mm červený - Tondach
Grafika na web WTS

Další zajímavé rady a návody

Více zde

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na specialisty pro střechy

Pokud hledáte odborníka na střešní tašky, keramické a nekeramické doplňky nebo tepelněizolační systém střech iRoof. 

Zajímá vás kde nakoupit střešní tašky?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Centrum dokumentů ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke střechám, střešním taškám, keramickým a nekeramickým doplňkům.

Grafika na web WTS
Zaměření a vizualizace střechy

Uvažujete o rekonstrukci střechy vašeho domu? Máme pro vás řešení. Pomocí 3D vizualizace vám ukážeme, jak bude vaše nová střecha vypadat v reálu. Budete si ji moci představit. Jsme jediní na českém trhu střešních tašek, kdo tuto službu nabízí.

Zaměření a vizualizace střechy >

Technická podpora ke střechám Tondach

Obraťte se na naše odborníky, kteří jsou připraveni zodpovědět všechny vaše otázky. Pomůžeme vám zvolit správnou střešní krytinu, poradíme vám jaké a kolik keramických doplňku je na daný typ střechy potřeba.

Technická podpora ke střechám >

Registrace záruky All Inclusive

Jsme si jisti kvalitou svých výrobků.

Proto nabízíme svým smluvním partnerům nad rámec zákonné odpovědnosti za vady rozšířenou 33letou záruku Tondach All Inclusive.

Registrace Záruky All Inclusive >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Benešov 2015 - střešní krytina Tondach Samba 11 glazura Amadeus černá & Lícové cihly Terca Blue Velvet | Wienerberger
Rodinný dům České Budějovice 2016 - střešní krytina Tondach Bobrovka kulatý řez 19x40 glazura Amadeus natur | Reference Wienerberger
Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Povrly 2018 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Lícová cihla Terca Passiebloem | Wienerberger

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.