Ocenění Zlatá taška 2023 pro fólii Leadax Roov

3. 3. 2023
Hydroizolační fólie Leadax Roov získala na veletrhu Střechy Praha 2023 ocenění Zlatá taška. Odborná porota ocenila její praktičnost a ekologické přednosti. 
 

O soutěži Střechy Praha 2023

Cílem soutěže je zviditelnit produkty, které přináší významný pokrok, dosahují ve svém oboru světové úrovně, nabízí mimořádnou kvalitu za přijatelnou cenu nebo jsou zvláště šetrné vůči životnímu prostředí. 

Zjistěte více o Leadax Roov

Unikátní materiál Leadax Roov od Wienerbergeru najde uplatnění u plochých a mírně šikmých střech. Je vyroben z PVB fólie, odpadního materiálu z bezpečnostních skel. Jen v Evropě se ročně vyprodukuje 1,5 miliardy kilogramů tohoto odpadu, který následně končí ve spalovnách. Zpracováním materiálu k praktickému využití Wienerberger výrazně přispívá k udržitelnosti.

 

Fólie Leadax Roov má bílou barvu, která reflektuje sluneční záření a pomáhá předcházet přehřívání budov. Jde o ideální podklad pro instalaci fotovoltaických panelů. Na rozdíl od jiných materiálů, instalace Leadax Roov nevyžaduje horkovzdušnou pistoli ani otevřený oheň, stačí vám jen nůžky.

 

Životnost této unikátní fólie je až 30 let a po skončení svého životního cyklu je opět recyklovatelná. 

Soutěž Zlatá taška 2023 na veletrhu Střechy Praha
Ocenění Zlatá taška 2023 za inovativní výrobek Leadax Roov
© Wienerberger s.r.o.

Další novinky

Více zde