Vyhlášení soutěže Pálená střecha 2020

Stanovisko společnosti Wienerberger k vývoji ve stavebnictví

10. 08. 2021
Aktuální situaci na stavebním trhu považujeme za nestandardní a snažíme se v maximální míře přispět k udržení stabilního stavu českého stavebnictví. Dramaticky stoupající poptávka a následný nedostatek některých výrobků a surovin v kombinaci s výpadky dodavatelského řetězce vyvolaných např. pandemií covidu-19 se odrážejí i v cenách. Velkým problémem je, že některé z příčin leží objektivně vně konkrétních výrobců a ti nejsou schopni je ovlivnit.

„S politováním konstatujeme, že aktuální vývoj po delším období, kdy jsme díky našim možnostem byli schopni odolávat vnějším trendům, dolehl i na nás a my musíme reagovat.“, komentuje situaci generální ředitel společnosti Wienerberger Kamil Jeřábek. „Situace je pro nás dobrá jen zdánlivě“, dodává. „Ve skutečnosti je do celého sektoru stavebnictví vnášena nestabilita, která se snadno může z konjuktury zvrtnout ve vážný problém.“ Zaměstnanci našich výrobních závodů pracují s maximálním nasazením, aby vyhověli poptávce trhu. Přesto pracujeme na hranici svých možností a jsme nuceni prodlužovat termíny dodávek některých výrobků.

Dovolujeme si oznámit, že od 8. září 2021 jsme tak, jako další výrobci stavebních hmot, nuceni zvýšit ceny našich produktů. Zvýšení není oproti některým jiným komoditám tak dramatické a snažili jsme se je omezit na opravdu nezbytnou míru. Musíme reagovat na vývoj poptávky stejně jako vstupních nákladů, které se promítají do naší ekonomiky a cenové kalkulace našich výrobků.

Ceny zdících materiálů se zvyšují od 10 % (cihly Porotherm) do 20 % (překlady a stropní nosníky). U střešních krytin navýšení cen postihuje sortiment nekeramických doplňků Tondach s platností od 6.9.2021

Podrobnosti jsou uvedeny v našich cenících platných od 8. 9. 2021 resp. 6.9.2021 a zveřejněných 10. 8. 2021.

Nové ceny budou uváděny v našich nabídkách a kalkulacích již od 10. 8. 2021.

Všem našim zákazníkům a obchodním partnerům děkujeme za pochopení. 

Další novinky

Více zde