Poradíme vám, jak využít dotaci pořádně!
Poradíme vám, jak využít dotaci pořádně!

Wienerberger plánuje technologickou odstávku svých závodů

01. 11. 2023
Společnost Wienerberger v České republice během zimních měsíců odstaví 8 ze svých 9 závodů zaměřujících se na pálené výrobky. Každoroční odstávka bude trvat v časovém horizontu dvou až tří měsíců v závislosti potřeby jednotlivých závodů. Primárně se jedná o plánované přerušení provozu spojené s nutnou technologickou odstávkou zařízení související s údržbovými pracemi. Jedná se o běžnou praxi, která byla v posledních letech narušená vysokou poptávkou po stavebních materiálech.

Během dočasných odstávek budou i nadále zaměstnanci pracovat na údržbových pracích závodů. Po dokončení těchto prací budou doma, na překážkách zaměstnavatele. Strategií společnosti je zachovat pracovní místa a nadále své výrobní závody udržet ve vysokém standardu.

Výrobní závod Týn nad Vltavou přechází do dlouhodobé odstávky. Hlavním důvodem tohoto kroku byl nepříznivý vývoj na trhu stavebních materiálů v České republice a pokles poptávky po produktech uvedeného závodu. Aktuálně je omezena výroba střešní krytiny ve výrobním závodě v Hranicích. Zde bude nadále výroba probíhat se sníženým objemem produkce.

Bez nutné odstávky pojede nadále Cihelna Kinský v Kostelci nad Orlicí, kam společnost Wienerberger letos investovala přes 100 milionů korun do linky na výrobu broušených cihel a technologickou odstávku má již za sebou.

Nadcházející měsíce převažují pozitiva a věříme, že během následujícího období se dočkáme zastavení propadu trhu, stabilizace a přechodu ke křehkému růstu poptávky.

I nadále zůstáváme svým zákazníkům stabilním partnerem a na trh budeme dodávat kompletní portfolio, čemuž odpovídá i naše dlouhodobá strategie. Produkty všech závodů jsou vyrobeny v dostatečném množství, aby pokryly poptávku na trhu a uspokojili potřeby zákazníků.

 

 

Další novinky

Více zde