Obrázky nejlepších projektů studentské soutěže 12. ročníku
Obrázky nejlepších projektů studentské soutěže 12. ročníku

Soutěž o nejlepší projekt - 14. ročník

Soutěž vyhlašuje společnost Wienerberger s.r.o. pro studenty 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních.

Právě probíhá 14. ročník Soutěže o nejlepší projekt

Zapoj se i ty se svým projektem!

Máš pocit, že je projektování tvou silnou stránkou? Chceš realizovat své nápady a představit je porotě složené z předních stavebních odborníků? Přihlas svůj projekt do aktuálního 14. ročníku Soutěže o nejlepší projekt a získej zajímavou finanční odměnu až 20 000 Kč a čestné uznání v tradiční celorepublikové soutěži. Všechny podrobnosti a potřebné dokumenty nalezneš na této stránce.

Pravidla soutěže 2022 - 2023

Aktuální platnou podobu pravidel najdete v dokumentech ke stažení s názvem „Pravidla Soutěže o nejlepší projekt 2023“.

Studenti 3. ročníků soutěží v kategorii projekt rodinného domu, studenti 4. ročníků v kategorii projekt občanské a bytové stavby.

Dále je v rámci soutěže možné získat speciální ocenění:

  1.  nejlepší projekt rodinného domu s použitím produktů Tondach (studenti 3. ročníků)
  2.  nejlepší projekt občanské stavby s použitím produktů Tondach (studenti 4. ročníků)

Pokud žáci chtějí se svými projekty soutěžit také v rámci speciálního ocenění, musí v rámci své práce dodat navíc také výkres a detail střechy a dále návrh typu krytiny pro daný sklon střechy a návrh na DHV (doplňkovou hydroizolační vrstvu).

Studenti 4. ročníků (kategorie občanské a bytové stavby vč. ocenění Tondach) se mohou zapojit a přihlásit do 21. 4. 2023 a studenti třetích ročníků (kategorie projekt rodinného domu vč. ocenění Tondach) do 12. 5. 2023.

Přihlášky musí být označeny heslem „Soutěž o nejlepší projekt 2023“ a zaslány do výše uvedených termínů na sekretariát soutěže. Stejné termíny platí i pro odevzdání prací – zapojení účastníci odevzdají osobě pověřené vedením školy, která jejich převzetí písemně potvrdí.

Sekretariát soutěže:

Omnimedia s. r. o.
Jeseniova 51, 130 00 Praha 3
tel.: 221 419 220
e-mail: soutez_skoly@porotherm.cz

Počet studentů a škol, které je možné do soutěže zaregistrovat, je omezený. Doporučujeme podat přihlášku co nejdříve.

Zkrácená pravidla soutěže

První, školní, kolo probíhá na každé přihlášené škole samostatně, přičemž jsou vždy vyhlášeny 3 vítězné práce za každou kategorii a 1 vítězný projekt s použitím produktů Tondach, opět v obou kategoriích.

Návrhy oceněné ve školním kole postupují automaticky do kola druhého, celostátního. Ve druhém kole se hodnocením postupujících prací zabývá porota složená z odborníků společnosti Wienerberger, nezávislého experta v oboru stavebnictví a zástupců mediálních partnerů soutěže. Odměněny jsou vždy 3 projekty z každé kategorie (Porotherm) a 1 vítězný projekt s použitím produktů Tondach v každé ze dvou vyhlášených kategorií (Tondach).

Ocenění výherci získávají zajímavé finanční odměny, které jsou udělovány za obě dvě kola soutěže. Na odměnu se mohou těšit také školy a odborní pedagogové úspěšných řešitelů.

Zpracování vizualizace zůstává povinné pro studenty čtvrtých ročníků. Pro studenty třetích ročníků je vizualizace sice nepovinná, ale je doporučenou součástí projektu.

Více o pravidlech v příloze „Pravidla Soutěže o nejlepší projekt 2023“.

Mediálními partnery soutěže jsou:

  • Business Media One s.r.o.
  • VEGA společnost s ručením omezeným

Partnerem soutěže je:

Architektonické studio LOXIAPravidla soutěže, přihláška a další podklady k letošnímu ročníku soutěže jsou ke stažení na této stránce.