Soutěž o nejlepší studentský projekt 2022
14. ročník soutěže o nejlepší projekt

Soutěž o nejlepší projekt - 15. ročník

Soutěž vyhlašuje společnost Wienerberger s.r.o. pro studenty 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních.

Právě probíhá 15. ročník Soutěže o nejlepší projekt

Zapoj se i ty se svým projektem!

Máš pocit, že je projektování tvou silnou stránkou? Chceš realizovat své nápady a představit je porotě složené z předních stavebních odborníků? Přihlas svůj projekt do aktuálního 15. ročníku Soutěže o nejlepší projekt a získej zajímavou finanční odměnu až 20 000 Kč a čestné uznání v tradiční celorepublikové soutěži. Všechny podrobnosti a potřebné dokumenty nalezneš na této stránce.

Pravidla soutěže 2023 - 2024

Aktuální platnou podobu pravidel najdete v dokumentech ke stažení s názvem „Pravidla Soutěže o nejlepší projekt 2023-2024“.

Studenti 3. ročníků soutěží v kategorii projekt rodinného domu, studenti 4. ročníků v kategorii projekt občanské a bytové stavby.

Dále je v rámci soutěže možné získat speciální ocenění:

  1.  nejlepší projekt rodinného domu s použitím produktů Tondach (studenti 3. ročníků)
  2.  nejlepší projekt občanské stavby s použitím produktů Tondach (studenti 4. ročníků)

Pokud žáci chtějí se svými projekty soutěžit také v rámci speciálního ocenění, musí v rámci své práce dodat navíc také výkres a detail střechy a dále návrh typu krytiny pro daný sklon střechy a návrh na DHV (doplňkovou hydroizolační vrstvu).

Studenti 4. ročníků (kategorie občanské a bytové stavby vč. ocenění Tondach) se mohou zapojit a přihlásit do 19. 4. 2024 a studenti třetích ročníků (kategorie projekt rodinného domu vč. ocenění Tondach) do 10. 5. 2024.

Přihlášky musí být označeny heslem „Soutěž o nejlepší projekt 2023-2024“ a zaslány do výše uvedeného termínu na sekretariát soutěže. Stejné termíny platí i pro odevzdání prací – zapojení účastníci odevzdají projekty v ELEKTRONICKÉ podobě osobě pověřené vedením školy, která je zašle na sekretariát soutěže.

Sekretariát soutěže:

Omnimedia s. r. o.
Jeseniova 51, 130 00 Praha 3
tel.: 221 419 220
e-mail: soutez_skoly@porotherm.cz

Počet studentů a škol, které je možné do soutěže zaregistrovat, je omezený. Doporučujeme podat přihlášku co nejdříve.

Zkrácená pravidla soutěže

První, školní, kolo probíhá na každé přihlášené škole samostatně, přičemž jsou vždy vyhlášeny 3 vítězné práce za každou kategorii a 1 vítězný projekt s použitím produktů Tondach, opět v obou kategoriích.

Návrhy oceněné ve školním kole postupují automaticky do kola druhého, celostátního. Ve druhém kole se hodnocením postupujících prací zabývá porota složená z odborníků společnosti Wienerberger, nezávislého experta v oboru stavebnictví, partnera soutěže architektonického studia LOXIA a zástupců mediálních partnerů soutěže. Odměněny jsou vždy 3 projekty z každé kategorie (Porotherm) a 1 vítězný projekt s použitím produktů Tondach v každé ze dvou vyhlášených kategorií (Tondach). Partner soutěže architektonické studio LOXIA udělí jednomu projektu v každé soutěžní kategorii speciální ocenění za architektonické řešení. Porota může udělit mimořádnou cenu za inovativní přístup.

Ocenění výherci získávají zajímavé finanční odměny, které jsou udělovány za obě dvě kola soutěže. Na odměnu se mohou těšit také školy a odborní pedagogové úspěšných řešitelů.

Zpracování vizualizace zůstává povinné pro studenty čtvrtých ročníků. Pro studenty třetích ročníků je vizualizace sice nepovinná, ale je doporučenou součástí projektu.

Více o pravidlech v příloze „Pravidla Soutěže o nejlepší projekt 2023-2024“.

Mediálními partnery soutěže jsou:

  • Business Media One s.r.o.
  • VEGA společnost s ručením omezeným

Partnerem soutěže je:

Architektonické studio LOXIA

Pravidla soutěže, přihláška a další podklady k letošnímu ročníku soutěže jsou ke stažení na této stránce.