Modernizujeme - vyrazeni cihel - velky banner
Modernizujeme - vyřazení cihel - velký banner

Stavte moderně bez potřeby dodatečného zateplení obvodového zdiva

Pořádný krok ku pokroku! Ikonická cihla Porotherm 44 Profi končí, aby uvolnila místo cihlám nové generace. Moderní přístup totiž tkví v jednovrstvém obvodovém zdivu.

  • Inovujeme
  • Pořádně
  • Pro zdravý domov
  • Bez dodatečného zateplení

„Čtyřiačtyřicítka Profi“ sice byla ikonická, ale Porotherm dělá věci pořádně podle těch nejvyšších nároků. Jedině tak se pokrok neustále posouvá. Proto po mnoha letech zastavujeme výrobu cihly Porotherm 44 Profi / Profi Dryfix a všech jejích doplňků. Místo univerzálních cihel chceme cihly, které budou mít pořádné benefity. Nechceme průměr! Protože „pořádně“ nedává prostor ke kompromisům.

Následovníci nejsou náhradami, ale profesionálními hráči, kteří zkvalitní úroveň vašeho bydlení. Nejenže jsou výrobky z řad EKO+ a T Profi během posledních let stále oblíbenější, ale také hrají prim v jednovrstvém obvodovém zdivu. Stavte jednoduše, stavte pořádně!

Co dělat, když máte „44 Profi” v projektové dokumentaci?

Doprodej bude probíhat zhruba do poloviny roku 2022. Pokud máte „44 Profi” ve své projektové dokumentaci, vždy najdeme nové řešení. Dokonce i v těch případech, kdy byla „44 Profi” navržena za zvláštním účelem a se zateplením. I zde bude možné najít výhodnější variantu pod zateplovací systém v patřičných požadavcích, a to z hlediska pevnosti, akustiky a dalších parametrů. 

Moderní volbou je jednovrstvé obvodové zdivo

Jednovrstvé zdivo spočívá v použití pořádných cihel s takovými parametry, které nepotřebují žádné další dodatečné zateplení. Z našeho produktového portfolia jsou to produktové řady EKO+ a T Profi. 

Jaké alternativy zvolit

Ideálním nástupcem je cihla Porotherm 44 EKO+ Profi. Hlavní výhodu tvoří její tepelněizolační vlastnosti s důrazem na maximální úsporu energií. Další alternativou je naše vlajková loď Porotherm 44 T Profi / Profi Dryfix, cihla plněná minerální vatou. Nabízí vynikající tepelněizolační, statické a akustické vlastnosti. Z hlediska tloušťky zdiva a tepelně-technických parametrů lze navrhnout i užší zdivo, například 38 T Profi. 

44 Profi jako “kazeťák” mezi hudebními přehrávači

 

 

Varianty broušeného zdiva k Porotherm 44 Profi / Profi Dryfix

Stavte moderně na tradičních základech

Cihly pro maximální úsporu tepla, času, s výbornými zvukoizolačními vlastnostmi a vysokou pevností.

Cihla Porotherm 44 Profi

Dostupná jen do vyprodání zásob. 

Je čas na změnu. Cihla „44 Profi” sice byla ikonická, ale dnes hrají prim cihly s pořádnými benefity! Postavte váš rodinný dům s ohledem na budoucnost. Volte moderní jednovrstvé obvodové zdivo.

Cihla Porotherm 44 EKO+ Profi

Optimální volba pro maximální úsporu.

Energeticky úsporné pálené cihly Porotherm 44 EKO+ Profi jsou pro své tepelněizolační vlastnosti ideálním nástupcem. Výhodou cihel 44 EKO+ Profi je, že nevyžadují další vrstvy zateplení. 

Cihla Porotherm 44 T Profi

Vlajková loď plná benefitů.

Jednovrstvé zdivo s vlastní izolací uvnitř. Cihly Porotherm 44 T Profi nabízí vynikající tepelné, statické a akustické vlastnosti. Dle technických vlastností jde o nejlepší volbu pro obvodové zdivo.

Cihla Porotherm 38 T Profi

Užší zdivo pro prostor navíc.

Zvolit můžete také užší zdivo se srovnatelnými parametry. Cihla Porotherm 38 T Profi je plněná minerální vatou a nevyžaduje dodatečného zateplení. Stavte chytře a získejte prostor navíc.

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na prodejní tým

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit zdivo?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Dokumenty ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke stavebním materiálům - cihlám, stropům, překladům, zdicímu pojivu a nářadí.

Pomoc se založením zdiva

Kvalita celé stavby závisí na tom, jak je vyzděna první řada cihel. Využijte proto cenných rad skutečných odborníků Porotherm.

Pomoc se založením zdiva >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Vroutek 2018 - střešní krytina Tondach Figaro 11 engoba černá & Zdivo Porotherm 38 Profi a Porotherm 25 AKU Z | Wienerberger
Fotografie Rodinného domu v Plzeňském kraji | Reference produktů Terca Renaissance, Penter Rotblaubunt, Porotherm 38 T Profi a Porotherm 19 AKU