Brick Award

Společnost Wienerberger AG, největší světový výrobce cihel, pořádá prestižní soutěž Brick Award. V této soutěži jsou každé dva roky oceňována vynikající stavební díla z celého světa, která byla vystavěna s použitím cihel.
 
Zapojit se mohli také čeští architekti, vyplněním přihlášky. Účast není podmíněna použitím stavebních materiálů Wienerberger, avšak pálené keramické materiály musí být jedním z hlavních stavebních prvků.

Brick Book

50 nejlepších projektů naleznete v knize Brick Book

Každé dva roky vychází kniha Brick, která prezentuje 50 nejlepších nominovaných projektů a vítězné stavby jednotlivých kategorií. 

Cihla středem pozornosti

Cihla jako stavební materiál představuje architektonickou tradici starou několik tisíciletí.

Ve své nepálené podobě spatřily cihly světlo světa už kolem roku 8500 před naším letopočtem. První skutečně pálené cihlové stavby se objevují ve starověkém Římě už před 2500 lety. Od té chvíle se cihly staly nenahraditelným stavebním materiálem, jehož nestárnoucí přednosti oceňují moderní architekti a stavebníci dodnes. Důvodů je celá řada.

Především se jedná o velmi ekologický stavební materiál, s jehož pomocí vznikají domy nabízející zdravé a pohodlné bydlení. Cihly mají vynikající tepelně izolační vlastnosti, protože akumulují teplo. Mimo to také výborně izolují hluk. Jsou pevné a trvanlivé. Jejich další předností je vzhled, díky němuž i menší stavby, jako rodinné domky, vypadají velmi komfortně. Větším stavbám zase dodávají osobitost a lidský rozměr, který často postrádají objekty z betonu nebo skla.

Cihla jako moderní a inovativní materiál

Všechny tyto přednosti si pochopitelně uvědomuje také přední světový výrobce pálených cihel, společnost Wienerberger.

I to byl jeden z motivů pro pořádání soutěže Wienerberger Brick Award, která probíhá od roku 2004 a nyní vstupuje již do svého 10. ročníku (je vyhlašována každé dva roky). Hlavním posláním soutěže je ocenění inovativních zděných staveb na mezinárodní úrovni a podpora rozmanitých způsobů použití cihly v současné architektuře. O soutěž je mezi architekty velký zájem, ostatně minulého ročníku Brick Award 2020 se zúčastnilo 644 projektů z 55 zemí.

Součástí každého ročníku je i vydání reprezentativní publikace „Brick“, v níž jsou představeny všechny nominované stavby z každého ročníku. Kniha je zároveň ojedinělým svědectvím o soudobé architektuře i o aktuálních trendech v rozmanitém využití cihlového zdiva. Vydávána je vždy při příležitosti slavnostního vyhlášení celé soutěže, které se koná ve Vídni.

Stavby by měly propojovat funkčnost, ekologii i úspory

Architekti mohou svá díla přihlásit do různých soutěžních kategorií

Kategorie pro Brick Award 2022
 
  • Příjemný domov (rodinné domy)
  • Společné bydlení (bytové domy)
  • Společná práce (komerční, administrativní a průmyslové stavby)
  • Sdílené společenské / veřejné prostory
  • Inovace / novátorské projekty

 

 

Muž stojící před cihlovou stěnou z cihel Porotherm T Profi na hlavě s oranžovou helmou rukou hladící cihly

Prohlédněte si naše produkty

Katalog zdiva - cihel, překladů a stropů

Letní soutěž se Semmelrockem

Vyplňte jednoduchý formulář a počkejte na slosování výherce

Novinka

Probíhající akce

 

 

Probíhající akční nabídky

Stavte výhodně

Vyplňte formulář a získejte poukaz se slevami až 40 %

 

 

Nástroje a služby

Ověřené podklady na jednom místě

Co je partnerská WIP zóna?

Tato webová platforma je tu pro podporu projekčních kanceláří a dalších odborníků ve stavebnictví. Jako naši partneři zde získáváte nejnovější informace o produktech, řešeních i novinkách ve společnosti Wienerberger s.r.o.

Založení příčky - hrubá stavba - akustické cihly

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.