Porotherm Profi

Rychlá a přesná výstavba s broušenou cihlou Porotherm Profi / Porotherm Profi DRYFIX

Proč broušené?

Cihla Porotherm 30 Profi
Cihla Porotherm 30 Profi

Díky zbroušeným plochám mají cihly stejný rozměr, což oceníte při spotřebě malty, minimalizaci vzniku prasklin, ušetříte čas i prostor na staveništi, zvýšíte tepelný odpor zdiva a snížíte jeho vlhkost a urychlíte samotný proces zdění.

Broušené cihly si již našly své pevné místo i na našich stavbách a jejich obliba neustálé vzrůstá.

Jednoduše, rychle a hlavně přesně – na maltu nebo pěnu DRYFIX. Nízká pracnost a minimální nároky na zařízení stavby (možnost zdění i bez vody a v mrazu), to jsou další výhody zdění z broušených cihel. Stěny z broušených cihel tvoří ideální podklad pro dodatečné zateplení domů.

7v1: Pořádné cihly

Stavíte dům? Objevte trend funkčního a zdravého bydlení z jednovrstvého zdiva bez využití kontaktního zateplovacího systému.

Trocha historie

Po první řadě broušených cihel Porotherm Profi, kterou firma Wienerberger dovážela ze svých závodů v Rakousku a jako první k ní poskytovala i technologické poradenství pro tenkovrstvé zdění, se na trh dostala značně pozměněná řada.

Broušené cihly doznaly oproti původním mnohých změn a vylepšení. Ačkoli se jedná o vysoce kvalitní zdivo, při vytváření vlastní sortimentní řady bylo přihlíženo jak k používaným rozměrům cihel u nás, tak k výsledkům optimalizace tvaru doplňkových cihel (původních P+D) pro eliminaci lineárních tepelných mostů v ostění otvorů. Broušené cihly z produkce závodu Jezernice lze získat ve formátech od 8 do 44 cm s názvem Porotherm Profi případně Porotherm Profi Dryfix.

Nejběžnější formáty

Two bricklayers laying Porotherm T Profi bricks with Porotherm Dryfix
Snadné a rychlé zdění cihel Porotherm Profi a Porotherm T Profi

Cihla Porotherm 44 Profi (44/24,8/24,9 cm) je určena pro jednovrstvé obvodové nosné i nenosné zdivo, a to při spotřebě 16 kusů/m2. Zdivo z tohoto materiálu má laboratorní váženou neprůzvučnost Rw = 48 dB při plošné hmotnosti zdiva včetně omítek Porotherm 365 kg/m2. Součinitel prostupu tepla tohoto neomítnutého zdiva při použití speciální malty pro zdění na tenkou spáru dosahuje hodnoty U = 0,26 W/(m2·K). Pro doplnění zdiva na koncích stěn a v ostěních lze využít tzv. půlky – cihly Porotherm 44 ½ K Profi – a koncové cihly Porotherm 44 K Profi, pro jednoduché řešení rohů při dodržení vazby zdiva jsou určeny cihly Porotherm 44 R Profi.

Cihelný blok Porotherm 30 Profi (30/24,7/24,9 cm) je použitelný pro jednovrstvé obvodové nosné i nenosné zdivo, z doplňků lze využít cihlu poloviční Porotherm 30 ½ Profi. Spotřeba na metr čtvereční je 16 kusů. Součinitel prostupu tepla zdiva bez omítek je U = 0,50 W/(m2·K).

Cihly Porotherm 24 Profi (24/37,2/24,9 cm) se uplatní v jednovrstvém vnějším i vnitřním nosném i nenosném zdivu při spotřebě necelých 11 ks/ m2.

Porotherm 11,5 Profi (11,5/49,7/24,9 cm) je vhodný jak pro vnitřní nenosné příčky, tak jej lze použít i jako přizdívku tepelné izolace v místě železobetonových ztužujících věnců nebo pro ochrannou část vrstveného zdiva. Spotřeba cihel na metr čtvereční je 8 kusů.

Zdění z broušených cihel

Fotografie produktů v přírodě v lese a u lomu - malta Porotherm Profi, zdicí pěna Porotherm Dryfix a lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra
Malta Porotherm Profi, zdicí pěna Porotherm Dryfix a lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra

Pro dosažení všech výhod, které Porotherm Profi nabízí, je nutné věnovat velkou pozornost založení první vrstvy cihel. Tato vrstva se zakládá na dokonale vodorovnou a souvislou vrstvu malty (ne na pruhy malty), která nesmí být tenčí než 10 mm. Pro tuto první vrstvu je určena speciální Porotherm Profi AM/AM-W zakládací malta.

Zdění obvodových stěn začíná osazením rohových bloků. Mezi osazené rohové a následně poloviční cihly (z důvodu dodržení správné vazby rohu) s vyklepnutými přepážkami se ukládají do maltového lože jednotlivé cihly první vrstvy. Při práci je nutné dbát zejména na správnou konzistenci malty – cihly by mělo být možné pohodlně vyrovnat, nesmí se však příliš vtlačovat do malty. Výškové rozdíly mezi jednotlivými bloky přitom nesmí překračovat 1 mm, jinak by je nebylo možné vyrovnat tenkou vrstvou malty v ložné spáře.            

Od druhé vrstvy cihel se pro zdění používá speciální lepidlo Porotherm Profi Dryfix nebo Porotherm Profi malta pro tenké spáry, které jsou dodávány společně s cihlami a jejichž cena je zahrnuta v ceně cihel.

 

Cihly Porotherm Profi nabízejí skutečně mnoho výhod. Stačí je jen umět dobře využít a díky tomu na mnoho let získat kvalitní bydlení.

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na prodejní tým

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit zdivo?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Dokumenty ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke stavebním materiálům - cihlám, stropům, překladům, zdicímu pojivu a nářadí.

Pomoc se založením zdiva

Kvalita celé stavby závisí na tom, jak je vyzděna první řada cihel. Využijte proto cenných rad skutečných odborníků Porotherm.

Pomoc se založením zdiva >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Vroutek 2018 - střešní krytina Tondach Figaro 11 engoba černá & Zdivo Porotherm 38 Profi a Porotherm 25 AKU Z | Wienerberger
Fotografie Rodinného domu v Plzeňském kraji | Reference produktů Terca Renaissance, Penter Rotblaubunt, Porotherm 38 T Profi a Porotherm 19 AKU
 
àüp

Nenašli jste co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.