Rady a návody

Ukázky přímo z praxe - pokládaní základní vrstvy
Application guns for Porotherm Dryfix or Dryfix.extra with black background
Bricklayer laying Porotherm bricks with Porotherm Dryfix extra

Systém zdění - Porotherm Profi Dryfix

Zdění na zdicí pěnu je rychlá a úsporná technologie zdění v každém ročním období.

Oblíbený a zavedený způsob výstavby

Technologie zdění na pěnu Porotherm Dryfix je již několik let zavedeným způsobem výstavby nejen v České republice, ale i v dalších evropských státech. Skutečnost, že celá polovina staveb z broušených cihel je realizována na pěnu Dryfix, je jasným ukazatelem rostoucího zájmu stavitelů o tuto technologii a nutno zmínit, že důvodů „pro“ je mnoho.

Broušené cihly jsou dostupné ve všech vyráběných tloušťkách zdiva a součástí sortimentu jsou i cihly doplňkové, které umožňují jednoduché řešení ostění, parapetů, koutů i rohů.

Kvalitní a prověřený systém zdění

Metodu zdění z broušených cihel Porotherm

Systém Porotherm Profi Dryfix představuje metodu zdění z broušených cihel Porotherm, spojovaných pomocí speciální zdicí pěny Dryfix. Pěna Porotherm Dryfix je na vzdušné vlhkosti tvrdnoucí jednosložková pěna, dosahující vysoké pevnosti spoje již po 20 minutách.

Protože se jedná o systém zdění, musel být před uvedením na trh odzkoušen a prozkoumán ze všech úhlů pohledu na technické vlastnosti včetně jeho trvanlivosti a vlivu na životní prostředí. Na základě těchto kompletních zkoušek a simulací bylo vydáno osvědčení o vhodnosti použití systému Porotherm Profi Dryfix na stavbách, jehož platnost a oprávněnost se pravidelně prověřuje.

Zdění až do -5 °C

Zdění na pěnu šetří ve více směrech

Doba výstavby je poloviční oproti zdění klasických nebroušených cihel na maltové lože. Při samotném vyzdívání stěn není potřeba přívod vody ani elektřiny, nepotřebujete přidavače, míchačku, ani stavební rozvaděč. Ušetříte tedy nejen čas, ale i náklady na výstavbu. Technologie zdění na pěnu se výborně hodí nejen pro stavby domů svépomocí, ale velkou oblibu si systém Dryfix získal i u stavebních firem, které díky jeho použití šetří čas svých zaměstnanců i náklady na zařízení stavby.

Jednoduché, velmi rychlé a suché zpracování cihel s použitím zdicí pěny Dryfix umožňuje zdění i v zimním období až do -5 °C na rozdíl od běžných technologií. Zdivo je přesné, vizuálně pěkné a bez maltových spár, tedy ideální podklad pod omítku. Díky odstranění tepelných mostů v ložných spárách dosáhnete také maximální tepelné ochrany.

Vhodný pro NZEB i pro pasivní domy

Význam zkratky NZEB je z anglického výrazu Nearly Zero Energy Building a znamená: budova s téměř nulovou spotřebou energie.

Porotherm Profi Dryfix System je v kombinaci s cihlami Porotherm EKO+ Profi Dryfix vhodný pro výstavbu nízkoenergetických i pasivních domů, kdy se hodnoty součinitele prostupu tepla pohybují podle tloušťky použitého zdiva v rozmezí U = 0,19 – 0,23 W/m2K.

Technologie zdění na pěnu Dryfix je v neposlední řadě šetrná k životnímu prostředí díky minimální spotřebě zdicí pěny. Z porovnání ekologické bilance zdicí pěny Dryfix a malty pro tenké spáry, tj. pojiv pro zdivo z broušených cihel, vyplývá, že v sedmi z celkem osmi sledovaných charakteristik má zdicí pěna po dobu celého životního cyklu až podstatně lepší ekologickou bilanci než malta pro tenké spáry.

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na prodejní tým

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit zdivo?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Dokumenty ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke stavebním materiálům - cihlám, stropům, překladům, zdicímu pojivu a nářadí.

Pomoc se založením zdiva

Kvalita celé stavby závisí na tom, jak je vyzděna první řada cihel. Využijte proto cenných rad skutečných odborníků Porotherm.

Pomoc se založením zdiva >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Vroutek 2018 - střešní krytina Tondach Figaro 11 engoba černá & Zdivo Porotherm 38 Profi a Porotherm 25 AKU Z | Wienerberger
Fotografie Rodinného domu v Plzeňském kraji | Reference produktů Terca Renaissance, Penter Rotblaubunt, Porotherm 38 T Profi a Porotherm 19 AKU
Zdění - cihly Porotherm T Profi na lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.