Rady a návody

A man drilling holes for electrical boxes into a brick wall
A man standing behind an electric saw for cutting bricks (cooled water)
TOProfi

VIDEO - snadná práce s cihlou Porotherm

Víte proč stavět z CIHEL Porotherm? Když máte správné pomocníky a víte jak na to, je práce s cihlou jednoduchá a snadná. Tak se na to pojďte s námi podívat. Dáme vám pár tipů.

Cihla je výjimečný materiál

Většinu skvělých vlastností cihly Porotherm oceníte až ve chvíli, kdy v cihlovém domě žijete.

Ale co práce s cihlou svépomocí?

To je na tom to krásné. Právě zde je cihla Porotherm unikátním materiálem. Nejen co se týče rychlosti vlastního zdění u broušených cihel Porotherm Profi, ale i ve snadnosti opracování cihel ať už vrtáním, řezáním nebo drážkováním. Právě proto vznik projekt TOProfi, kde vám představíme stroje a jejich snadné použití na všech stavbách z cihelného zdiva Porotherm a vyvrátíme mýty, které stále ještě u stavebníků vnímáme.

A man drilling holes for electrical boxes into a brick wall

Drážka do cihlové stěny snadno a rychle

Snadněji, čistěji a hlavně rychleji za pomoci správných strojů.

Půjčte si drážkovací stroj

Jednoduše a rychle připraví v cihle prostor pro elektroinstalaci bez nechtěného poškození vnitřní struktury cihelného bloku.  Často je součástí drážkovaček i vylamovací nástroj pro odstranění přebytečného cihelného střepu. Cihelný blok je díky své struktuře ideální materiál pro tyto stroje, u kterých v tomto případě dochází jen k minimálnímu opotřebení.

Velkou výhodou a to nejen při rekonstrukcích je možnost připojení drážkovaček k vysavači. Vysavač značně redukuje prach vznikajicí frézováním spár do cihelných bloků.

Video - Rychlost drážkování

Vrtání otvorů pro elektrické krabice

Stačí pouhých pár vteřin a otvor je připraven

Půjčte si kombinované kladivo

Do kategorie moderních a vysoce výkonných strojů pro obrábění cihel Porotherm bezesporu patří kombinovaná kladiva. Jejich design zaručuje vysokou odolnost a kompaktnost. Díky všem těmto přednostem lze s pomocí kombinovaného kladiva velice efektivně provádět jádrové vrtání do cihelných bloků. Jeden otvor pro elektroinstalační krabici je vyvrtán za 5 - 10 sekund. V průměrném rodinném domě je cca 180 krabic, postačí tedy zapůjčení kombinovaného kladiva (jádrové vrtačky) na 1 den k vyvrtání všech potřebných otvorů pro elektroinstalaci.

Některá kombinovaná kladiva jsou vybavena aktivní redukcí vibrací (AVR), optimalizovanou kluznou spojkou pro maximální přenos krouticího momentu a unikátním systém ATC pro ochranu obsluhy při zaseknutí vrtáku, například při nárazu na výztuž.

Video - Rychlost jádrového vrtání

Řezání cihel stolovou pilou

Přesně, rychle a bez námahy!

Půjčte si stolovou pilu

Hitem na stavbách se stává přesná a výkonná stolová pilá pro libovolně nastavitelný úhel řezu. Řezat s ní lze nejen kamenné bloky, mramor, tvárnice a jiné stavební materiály, ale především cihelné bloky, u kterých tato pila opravdu vyniká. Je ideální pro přímý řez i pro řez pod úhlem.

Díky dobře uzpůsobenému vodnímu systému chlazení kotouče, je značně eliminován prach, který při řezání cihel vzniká.  Avšak nejdůležitějším důvodem k zapůjčení tohoto stroje je rychlost a přesnost řezu cihelných bloků. Cihlu plněnou minerální vatou s označením Porotherm T Profi rozpůlí stolní pila za 30-40 sekund. Navíc cihelný materiál díky své struktuře minimálně opotřebovává kotouč a řezy jsou stále stejně kvalitní, přesné a rychlé.

Video - Rychlost a přesnost řezání stolovou pilou

Řezání cihel ruční elektrickou pilou

Nepostradatelný pomocník na každé stavbě.

Půjčte si ruční elektrickou pilu

Na stavbě by samozřejmě neměla chybět ruční pila, se kterou se dobře manipuluje a která nabízí vysoce efektivní výkon. Pily jsou vybaveny dvěma protiběžnými trvanlivými pilovými listy pohybujícími se v opačných směrech, což zamezuje pohybu materiálu při řezání. Rychlost řezu cihly sice není na tak vysoké úrovni jako u stolové pily, ale díky své snadné ovladatelnosti a manipulovatelnosti je jedním z nejčastěji zapůjčených strojů na stavby. Tuto pilu doporučujeme zapůjčit na delší dobu (až 4 dny), kdy si velice snadno dořežete cihly do požadovaných velikostí.

Video - Rychlost a řezání elektrickou pilou

 

 

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na prodejní tým

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit zdivo?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Dokumenty ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke stavebním materiálům - cihlám, stropům, překladům, zdicímu pojivu a nářadí.

Pomoc se založením zdiva

Kvalita celé stavby závisí na tom, jak je vyzděna první řada cihel. Využijte proto cenných rad skutečných odborníků Porotherm.

Pomoc se založením zdiva >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Vroutek 2018 - střešní krytina Tondach Figaro 11 engoba černá & Zdivo Porotherm 38 Profi a Porotherm 25 AKU Z | Wienerberger
Fotografie Rodinného domu v Plzeňském kraji | Reference produktů Terca Renaissance, Penter Rotblaubunt, Porotherm 38 T Profi a Porotherm 19 AKU
Zdění - cihly Porotherm T Profi na lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.