Rady a návody

Založení první řady cihel - vzorový e4 dům

VIDEO - Založení první řady broušených cihel Porotherm

Připravili jsme pro vás VIDEO - Založení první řady broušených cihel Porotherm (založení stavby). 

Nechte se inspirovat, jak správně založit stavbu z broušených cihel Porotherm. Správné založení je velmi důležité. Chybný postup se vám může v budoucnu nepříjemně zúročit. Je těžké srovnávat rovinu při zdění, když není základ dobře založen. Pokud chcete mít jistotu a svoji stavbu založit 100% správně, a nebo si chcete nechat poradit od odborníků, využijte naši službu - Pomoc se založením zdiva a zdění. Naši odborníci jsou tu pro vás - pomohou a vysvětlí vám vše, co budete potřebovat zodpovědět. 

Zakládání stavby patří mezi jednu z nejdůležitějších etap výstavby domu. Pokud první vrstvu cihel založíte správně, vrátí se vám to při pokládání další šárů nebo-li dalších vrstev cihel mnohokrát. 

Naši technici, kteří zakládají stavby, mají dlouholeté zkušenosti. Založí vám stavbu a poradí, jak postupovat při zdění, jaké materiály používat nebo jaké techniky, čemu se vyhnout a na co dbát či nezapomenout. 

VIDEO - Založení první řady broušených cihel

Rady pro svépomocníky

Před založením zdiva dbejte na dostatečnou stavební připravenost. Dopředu si domluvte nějakou pomocnou sílu, ideálně alespoň jednoho zedníka a přidavače, aby vše probíhalo tak, jak má. 

Cihly, doplňkové cihly, malta

Mějte připravený potřebný sortiment cihel včetně doplňkových cihel, dostatečné množství zdicího materiálu. Myslete na to, že není malta jako malta. K zakládání využijte zakládací maltu Porotherm AM - je pro zdění první řady uzpůsobená, lépe vám to s ní půjde.

Rozmístění palet s cihlami

 Již při dovezení cihel ze stavebnin myslete dopředu na jejich rozmístění. Pokud si cihly necháte svézt na jedno místo vzdálené od základové desky, bude to práce na víc. Vhodné je rozmístit palety po základové desce s ohledem na dostatek prostoru pro manipulaci s nimi (min. 1,5 metru od zákládaného zdiva). nebo alespoň podél obvodu, abyste neměli cihly daleko.  Palety nedávejte na sebe, bránilo by vám to při průchodu rotačního laseru.

Potřebné vybavení

 Nezapomeňte myslet na potřebné vybavení, které budete při zakládaní zdiva potřebovat. Video vám v tom pomůže. Hned ze začátku videa se můžete podívat na seznam vybavení - na co nezapomenout (video)

Stavební připravenost

Před pokládkou první cihly byste měli mít položenu vodorovnou izolaci (izolační pásy ideálně v místech obvodového a popř. středového nosného zdiva). 

Měli byste mít geodetem vytyčené:

  • polohy zdiva na základové desce (pomocí barvy),
  • vyznačené rohy zdiva,
  • zkontrolovány úhlopříčky a
  • vyznačeny polohy otvorů (dveře, francouzská okna, apod.).

Podrobnější informace můžete najít také zde:

Mohlo by vás také zajímat

Další videa

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na prodejní tým

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit zdivo?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Dokumenty ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke stavebním materiálům - cihlám, stropům, překladům, zdicímu pojivu a nářadí.

Pomoc se založením zdiva

Kvalita celé stavby závisí na tom, jak je vyzděna první řada cihel. Využijte proto cenných rad skutečných odborníků Porotherm.

Pomoc se založením zdiva >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Vroutek 2018 - střešní krytina Tondach Figaro 11 engoba černá & Zdivo Porotherm 38 Profi a Porotherm 25 AKU Z | Wienerberger
Fotografie Rodinného domu v Plzeňském kraji | Reference produktů Terca Renaissance, Penter Rotblaubunt, Porotherm 38 T Profi a Porotherm 19 AKU
Zdění - cihly Porotherm T Profi na lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.