Rady a návody

Sestava 2 cihel Porotherm T Profi se šedým pruhem s bílým pozadím
Fotografie - Cihla Porotherm 50 T Profi 1/2
Two bricklayers laying Porotherm T Profi bricks with Porotherm Dryfix

Technologie zdění cihel plněných minerální vatou

Provádění zdiva Porotherm T Profi je možné dvě způsoby. Pomocí technologie zdění na lepidlo Porotherm Dryfix.extra a zděním cihel na tenkovrstvou maltu Porotherm Profi.

Zdění na lepidlo

Použita může být samozřejmě již známá technologie zdění na celoplošnou tenkovrstvou maltu Porotherm Profi, která se na cihly aplikuje maltovacím vozíkem, odkud se dostává při rovnoměrném pohybu vozíku na ložnou plochu již položených cihel. Na tuto vrstvu se ukládá další vrstva cihel.

Dryfix.extra šetří čas

Lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra je na vzdušné vlhkosti tvrdoucí hmota, dosahující již po 20 minutách vysoké pevnosti spoje.

Lepidlo pro cihly plněné minerální vatou má obdobnou konzistenci jako zdicí pěna a nanáší se jednoduše v pruzích na vnitřní keramická žebra pomocí aplikační pistole.

Technologie zdění na lepidlo Dryfix.extra zajišťuje velmi rychlou a snadnou výstavbu stěn za úspory až poloviny času oproti běžné technologii zdění. Při samotném zdění není potřeba přívod vody ani elektřiny, není potřeba míchačka ani stavební rozvaděč. Ušetří se tedy nejen čas, ale i náklady na výstavbu.

Díky eliminaci tepelných mostů v ložných spárách poskytuje zdivo maximální tepelnou ochranu. Suché zpracování cihel s lepidlem Dryfix.extra umožňuje zdění i v zimním období až do -5 °C.

Zdění na lepidlo Dryfix.extra

Aplikační pistole, Porotherm Dryfix a Porotherm Dryfix.extra
Aplikační pistole, Porotherm Dryfix a Porotherm Dryfix.extra

Technologie zdění Dryfix pro cihly plněné minerální vatou je použitelná pro celý sortiment cihel Porotherm T Profi domácí produkce, který zahrnuje základní bloky a dvojbloky polovičních cihel.

Keramické bloky jsou broušené, s ložnou spárou tloušťky do 1 mm. První vrstva cihel se vyzdívá na dokonale vodorovnou vyrovnávací vrstvu zakládací malty Porotherm Profi AM. Následující vrstvy zdiva se již kladou na lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra.

Jak vám můžeme pomoci?

Kontakty prodejního týmu

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit náš materiál?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin, stavebních firem i pokrývačů.

Centrum dokumentů

Prohlédněte si dokumenty k našim materiálům Tondach, Porotherm, Terca, Penter.

Nástroje

Referenční projekty

 
àüp

Nenašli jste co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.