Banner s maltou Porotherm Profi Thermo UNI

Nová zakládací malta Porotherm Profi Thermo-UNI šetří čas i sílu na stavbě

Když novinky, tak pořádné! Inovujeme nejen cihly, ale i malty. Nová zakládací malta Porotherm Profi Thermo-UNI nabídne vyšší vydatnost, lepší tepelněizolační vlastnosti a také univerzálnost, lze ji totiž použít i pro další fáze stavby, nejen při založení zdiva.

Malta Porotherm Profi Thermo-UNI

Práce s novou zakládací maltou Porotherm Profi Thermo-UNI je efektivní a navíc se se zdivem Porotherm ideálně doplňují. Inovativní malta nabídne vyšší vydatnost a více než trojnásobně vylepšené tepelněizolační vlastnosti oproti naší původní maltě Porotherm Profi AM. Nová zakládací malta je navíc univerzální. Lze ji použít nejen pro založení broušených cihel na základové desce nebo na stropní konstrukci, ale také pro uložení překladů a drobné opravy ve zdivu. 

Nová zakládací malta šetří čas i sílu, kterou můžete využít pro další výzvy na stavbě! 

Proč je dobré začít používat novou zakládací maltu?

Vyšší vydatnost

Díky vyšší vydatnosti spotřebujete na běžný rodinný dům zhruba polovinu materiálu. To znamená úsporu času, síly a všech nákladů.

Vylepšené tepelněizolační vlastnosti

Tepelná vodivost 0,25 W/m2K představuje více než trojnásobně vylepšené tepelněizolační vlastnosti.

Univerzální použití

Maltu můžete použít pro založení broušených cihel na základové desce nebo na stropní konstrukci, pro uložení překladů a také na drobné opravy ve zdivu. 

Pevnost v tlaku 10 MPa

S výbornými hodnotami tepelné izolace se podařilo zachovat vysokou pevnost v tlaku. Bez problémů ji můžete použít na založení rodinných i velkých bytových domů. 

Vyšší vydatnost a nižší hmotnost

Jednou z hlavních předností nové zakládací malty Porotherm Profi Thermo-UNI je její vydatnost. Proti původní zakládací maltě Porotherm Profi AM je celkem 2,32× vyšší, takže z jednoho pytle namícháte více materiálu. To pomůže zejména při přesunu hmot a manipulaci na stavbě.

Zajímavostí je také rozměr balení, ve kterém je nová zakládací malta dodávána. Je sice o něco větší než původní zakládací malta Porotherm Profi AM, ale přitom je lehčí o 5 kg na pytel!

Malta Porotherm Profi Thermo-UNI
© Wienerberger s.r.o.

Pro představu

Vyšší vydatnost a nižší hmotnost

Při stavbě běžného rodinného domu se spotřebuje cca 1 136 l zakládací malty. Jde o 82 pytlů (25 kg) zakládací malty Porotherm Profi AM o celkové hmotnosti 2 050 kg. V případě použití nové zakládací malty Porotherm Profi Thermo-UNI se spotřebuje pouze 44 pytlů (20 kg) o celkové hmotnosti 880 kg.

Z toho vyplývá, že se ušetří více než tuna (1 170 kg) stavebního materiálu, celkem 38 ks obalů! S tím spojená je také výrazná finanční úspora.

Původní zakládací maltu Porotherm Profi AM již nemáme v nabídce a je plně nahrazena novou maltou Porotherm Profi Thermo-UNI.

Galerie

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na prodejní tým

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit zdivo?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Dokumenty ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke stavebním materiálům - cihlám, stropům, překladům, zdicímu pojivu a nářadí.

Pomoc se založením zdiva

Kvalita celé stavby závisí na tom, jak je vyzděna první řada cihel. Využijte proto cenných rad skutečných odborníků Porotherm.

Pomoc se založením zdiva >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Vroutek 2018 - střešní krytina Tondach Figaro 11 engoba černá & Zdivo Porotherm 38 Profi a Porotherm 25 AKU Z | Wienerberger
Fotografie Rodinného domu v Plzeňském kraji | Reference produktů Terca Renaissance, Penter Rotblaubunt, Porotherm 38 T Profi a Porotherm 19 AKU
 
àüp

Nenašli jste co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.