Rady a návody

Sestava 2 cihel Porotherm T Profi se šedým pruhem s bílým pozadím
Fotografie - Cihla Porotherm 50 T Profi 1/2
Two bricklayers laying Porotherm T Profi bricks with Porotherm Dryfix

Technologie zdění cihel plněných minerální vatou

Provádění zdiva Porotherm T Profi je možné dvě způsoby. Pomocí technologie zdění na lepidlo Porotherm Dryfix.extra a zděním cihel na tenkovrstvou maltu Porotherm Profi.

Zdění na lepidlo

Použita může být samozřejmě již známá technologie zdění na celoplošnou tenkovrstvou maltu Porotherm Profi, která se na cihly aplikuje maltovacím vozíkem, odkud se dostává při rovnoměrném pohybu vozíku na ložnou plochu již položených cihel. Na tuto vrstvu se ukládá další vrstva cihel.

Dryfix.extra šetří čas

Lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra je na vzdušné vlhkosti tvrdoucí hmota, dosahující již po 20 minutách vysoké pevnosti spoje.

Zdění zdiva plněného minerální vatou na pěnu Drafix.extra
Zdění Porotherm T Profi na Dryfix.extra

Lepidlo pro cihly plněné minerální vatou má obdobnou konzistenci jako zdicí pěna a nanáší se jednoduše v pruzích na vnitřní keramická žebra pomocí aplikační pistole.

Technologie zdění na lepidlo Dryfix.extra zajišťuje velmi rychlou a snadnou výstavbu stěn za úspory až poloviny času oproti běžné technologii zdění. Při samotném zdění není potřeba přívod vody ani elektřiny, není potřeba míchačka ani stavební rozvaděč. Ušetří se tedy nejen čas, ale i náklady na výstavbu.

Díky eliminaci tepelných mostů v ložných spárách poskytuje zdivo maximální tepelnou ochranu. Suché zpracování cihel s lepidlem Dryfix.extra umožňuje zdění i v zimním období až do -5 °C.

Zdění na lepidlo Dryfix.extra

Aplikační pistole, Porotherm Dryfix a Porotherm Dryfix.extra
Aplikační pistole, Porotherm Dryfix a Porotherm Dryfix.extra

Technologie zdění Dryfix pro cihly plněné minerální vatou je použitelná pro celý sortiment cihel Porotherm T Profi domácí produkce, který zahrnuje základní bloky a dvojbloky polovičních cihel.

Keramické bloky jsou broušené, s ložnou spárou tloušťky do 1 mm. První vrstva cihel se vyzdívá na dokonale vodorovnou vyrovnávací vrstvu zakládací malty Porotherm Profi AM. Následující vrstvy zdiva se již kladou na lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra.

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na prodejní tým

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit zdivo?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Dokumenty ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke stavebním materiálům - cihlám, stropům, překladům, zdicímu pojivu a nářadí.

Pomoc se založením zdiva

Kvalita celé stavby závisí na tom, jak je vyzděna první řada cihel. Využijte proto cenných rad skutečných odborníků Porotherm.

Pomoc se založením zdiva >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Vroutek 2018 - střešní krytina Tondach Figaro 11 engoba černá & Zdivo Porotherm 38 Profi a Porotherm 25 AKU Z | Wienerberger
Fotografie Rodinného domu v Plzeňském kraji | Reference produktů Terca Renaissance, Penter Rotblaubunt, Porotherm 38 T Profi a Porotherm 19 AKU
Zdění - cihly Porotherm T Profi na lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.