Pro originální řešení budovy se autoři projektu rozhodli ve chvíli, když se seznámili s okolní zástavbou a komunikačními vztahy lokality. Školka stojí na nároží, v jejím bezprostředním okolí navrhli veřejný prostor se zelenými ostrůvky.
Vnitřní dispozice tvoří dvě samostatná oddělení pro 25 dětí s provozním a hygienickým zázemím, gastro provozem a multifunkčním sálem v pomyslném středu. Třídy a herny jsou symetricky orientované v bočních křídlech – autoři je řešili jako otevřený prostor, z vnější strany ohraničený vestavným mobiliářem s policemi na hračky, skříněmi, mobilními kontejnery a pásovými a bezrámovými čtvercovými okny osazenými ve výšce očí dětí. Zahrada se tak stala součástí interiérů a dotváří harmonické prostředí školky.
„Interiéry jsme navrhli jako neutrální prostředí. Kombinovali jsme tu světle šedé podlahy z přírodního linolea, březovou překližku, bílou výmalbu stěn a akustické děrované podhledy s kruhovými svítidly. Ve výsledku tak vynikají barevné akcenty herních prvků, mobiliáře i zahrady,“ uvádí architekt Radomír Grafek.