Rekonstrukce ještě není kompletně dokončena, protože podle investorky je práce na domě celoživotní proces. Do obyvatelného stavu však dům stihla opravit během jednoho roku. Díky předchozím zkušenostem věděla, jak důležité je plánování a že čekací doby mohou být dlouhé, proto už při podepisování kupní smlouvy začala shánět řemeslníky a materiál. I přesto se rekonstrukce neobešla bez komplikací – stavba se na měsíc a půl zastavila kvůli nekvalitně odvedené práci zedníků. Kromě tohoto menšího zádrhelu se však vše podařilo dodržet podle plánu.
Zajímavostí této rekonstrukce je, že ji investorka vedla zcela sama, bez pomoci stavební firmy. „Všechno si řídím sama,“ říká. Díky tomu, že má již několik předchozích zkušeností, zvládá část práce vlastními silami, i když přiznává, že s přibývajícím věkem ubývá i sil. Sama se také věnovala návrhům a plánování, ačkoliv přiznává, že by tuto cestu nedoporučovala každému, zejména těm, kteří se pouštějí do své první rekonstrukce. „Mám na to dar, dokážu si všechno představit, udržet v hlavě a vysvětlit řemeslníkům,“ dodává.
Investorka zároveň předává své zkušenosti dál: „Pro ty, kteří se pouštějí do rekonstrukce či stavby poprvé, doporučuji opravdu včasné plánování. To se týká nejen materiálu, ale především řemeslníků. U podoby domu a rozvržení dispozic, doporučuji se obrátit na projektanty a architekty. Důležité je také mít dostatečné finanční a časové rezervy, protože téměř na každé stavbě se objeví menší zádrhel či komplikace. Mnoho věcí lze zvládnout také svépomocí, ale pro nezkušené je potřeba se nejprve učit od odborníků a nebát se na začátku investovat čas i peníze.“