Obrázky nejlepších projektů studentské soutěže 12. ročníku
Obrázky nejlepších projektů studentské soutěže 12. ročníku

Soutěž o nejlepší projekt - 13. ročník

Soutěž vyhlašuje společnost Wienerberger s.r.o. pro studenty 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních.

Vyhlašujeme 13. ročník Soutěže o nejlepší projekt

Zapoj se i ty se svým projektem!

Máš pocit, že je projektování tvou silnou stránkou? Chceš realizovat své nápady a představit je porotě složené z předních stavebních odborníků? Přihlas svůj projekt do aktuálního 13. ročníku Soutěže o nejlepší projekt a získej zajímavou finanční odměnu až 20 000 Kč a čestné uznání v tradiční celorepublikové soutěži. Všechny podrobnosti a potřebné dokumenty nalezneš na této stránce.

12. ročník studentské Soutěže o nejlepší projekt byl ukončen a zná své vítěze

Vítězné práce v kategorii pro 3. ročník – Projekt rodinného domu

Josef Kolařík, SPŠS Valašské Meziříčí - 1. místo kategorie Projekt rodinného domu

Tereza Hanáčková, SPŠ Zlín - 2. místo kategorie Projekt rodinného domu

Veronika Marešová, SPŠ Letohrad - 3. místo kategorie Projekt rodinného domu

Vítězné práce v kategorii pro 4. ročník – Projekt občanské a bytové stavby

Karolína Urbanová, VOŠ a SPŠS Praha 1 - 1. místo kategorie Projekt občanské a bytové stavby

Matěj Pavlů, VOŠ a SPŠ Volyně - 2. místo kategorie Projekt občanské a bytové stavby

Kateřina Valentová, SPŠS České Budějovice - 3. místo kategorie Projekt občanské a bytové stavby

Speciální ocenění v kategorii Tondach

Kristýna Dusílková, SPŠS Mělník– Speciální ocenění Tondach kategorie Projekt rodinného domu

Daniel Král, SPŠS Brno - Speciální ocenění Tondach kategorie Projekt občanské a bytové stavby

Speciální ocenění za inovativní přístup

Vojtěch Dostál, VOŠS a SŠS Vysoké Mýto - Speciální ocenění za inovativní přístup

V celostátním kole se letos utkalo 46 prací studentů 3. ročníků v kategorii Projekt rodinného domu a 31 studentů 4. ročníku v kategorii Projekt občanské a bytové stavby, z 21 přihlášených škol z celé republiky, 18 projektů soutěžilo o speciální ocenění Tondach. Celkem se 12. ročníku soutěže účastnilo 144 studentů.

Mezi třeťáky zvítězil Josef Kolařík ze SPŠS Valašské Meziříčí, 2. místo obsadila Tereza Hanáčková ze SPŠ Zlín a na 3. místě se umístila Veronika Marešová ze SPŠ Letohrad. Speciální ocenění Tondach získala práce Kristýny Dusílkové ze SPŠS Mělník. Vítězem mezi čtvrťáky se stala Karolina Urbanová z VOŠ a SPŠS Praha 1, 2. místo patří Matěji Pavlů ze VOŠ a SPŠ Volyně a na 3. místě skončila Kateřina Valentová ze SPŠS České Budějovice. Speciální ocenění Tondach si vysloužila práce Daniela Krále ze SPŠS Brno. Zároveň se letos porota rozhodla poprvé udělit speciální cenu za inovativní přístup studentu 4. ročníku Vojtěchu Dostálovi z VOŠS a SŠS Vysoké Mýto, který v rámci kategorie Projekt občanské a bytové stavby navrhl zajímavou podobu knihovny.

Vítězové soutěžního klání obdrží za 1. místo 10.000 Kč, za 2. místo 5.000 Kč, za 3. místo 3.000 Kč a studenti, jejichž projekty byly vybrány v rámci speciálního ocenění Tondach, získají 5.000 Kč v obou soutěžních kategoriích, stejně jako student speciálně oceněný za inovativní přístup. Finančně odměněny budou také školy vítězných studentů.

Pravidla soutěže 2021 - 2022

Aktuální platnou podobu pravidel najdete v dokumentech ke stažení s názvem „Pravidla Soutěže o nejlepší projekt 2021 - 2022“.

Studenti 3. ročníků soutěží v kategorii projekt rodinného domu, studenti 4. ročníků v kategorii projekt občanské a bytové stavby. 

Dále je v rámci soutěže možné získat speciální ocenění:

  1.  nejlepší projekt rodinného domu s použitím produktů Tondach (studenti 3. ročníků)
  2.  nejlepší projekt občanské stavby s použitím produktů Tondach (studenti 4. ročníků)

Pokud žáci chtějí se svými projekty soutěžit také v rámci speciálního ocenění, musí v rámci své práce dodat navíc také výkres a detail střechy a dále návrh typu krytiny pro daný sklon střechy a návrh na DHV (doplňkovou hydroizolační vrstvu).

Studenti 4. ročníků (kategorie občanské a bytové stavby vč. ocenění Tondach) se mohou zapojit a přihlásit do 22. 4. 2022 a studenti třetích ročníků (kategorie projekt rodinného domu vč. ocenění Tondach) do 15. 5. 2022. 

Přihlášky musí být označeny heslem „Soutěž o nejlepší projekt 2021 - 2022“ a zaslány do výše uvedených termínů na sekretariát soutěže. Stejné termíny platí i pro odevzdání prací – zapojení účastníci odevzdají osobě pověřené vedením školy, která jejich převzetí písemně potvrdí.

Sekretariát soutěže:

Omnimedia s. r. o.
Jeseniova 51, 130 00 Praha 3
tel.: 221 419 220
e-mail: soutez_skoly@porotherm.cz

Počet studentů a škol, které je možné do soutěže zaregistrovat, je omezený. Doporučujeme podat přihlášku co nejdříve.

Zkrácená pravidla soutěže

První, školní, kolo probíhá na každé přihlášené škole samostatně, přičemž jsou vždy vyhlášeny 3 vítězné práce za každou kategorii a 1 vítězný projekt s použitím produktů Tondach, opět v obou kategoriích.

Návrhy oceněné ve školním kole postupují automaticky do kola druhého, celostátního. Ve druhém kole se hodnocením postupujících prací zabývá porota složená z odborníků společnosti Wienerberger, nezávislého experta v oboru stavebnictví a zástupců mediálních partnerů soutěže. Odměněny jsou vždy 3 projekty z každé kategorie (Porotherm) a 1 vítězný projekt s použitím produktů Tondach v každé ze dvou vyhlášených kategorií (Tondach).

Ocenění výherci získávají zajímavé finanční odměny, které jsou udělovány za obě dvě kola soutěže. Na odměnu se mohou těšit také školy a odborní pedagogové úspěšných řešitelů.

Zpracování vizualizace zůstává povinné pro studenty čtvrtých ročníků. Pro studenty třetích ročníků je vizualizace sice nepovinná, ale je doporučenou součástí projektu.

Více o pravidlech v příloze „Pravidla Soutěže o nejlepší projekt 2021 - 2022“.

Mediálními partnery soutěže jsou:

  • Business Media One s.r.o.
  • VEGA společnost s ručením omezeným

 

Pravidla soutěže, přihláška a další podklady k letošnímu ročníku soutěže jsou ke stažení na této stránce.