Publikace se zaměřuje na nejčastější problémy, se kterými se stavebníci potýkají – od správného skladování cihel, které chrání materiál před vlhkostí a poškozením, až po přesnou přípravu základové desky, jejíž nerovnosti mohou negativně ovlivnit celou konstrukci, či aplikaci pojiva, včetně míchání malty a nanášení zdicí pěny, aby nevznikaly tepelné mosty a nerovnosti.
Důležitou součástí jsou také vnitřní rozvody a kotvení do zdiva. Špatně provedené drážky pro elektroinstalaci či vodovodní potrubí nebo nesprávné vrtání do stěn mohou narušit stabilitu zdiva a vést k prasklinám. „V praxi se často setkáváme s tím, že lidé volí špatné kotvy bez ohledu na typ zdiva a zatížení. Přitom existují tabulky únosnosti, které jasně ukazují, jaký typ kotvy použít, kam vrtat a jak správně postupovat,“ vysvětluje Adam Kratochvíl, specialista provádění staveb ve wienerbergeru. Dodržování těchto zásad nejen chrání stabilitu stavby, ale také pomáhá předejít zbytečným opravám a bezpečnostním rizikům.
Aby byla práce co nejjednodušší, brožura obsahuje názorné fotografie, 2D a 3D schémata a QR kódy odkazující na instruktážní videa. Díky nim si stavebníci mohou snadno osvojit správné postupy a předejít zbytečným problémům.
Nový Podklad pro provádění konstrukcí Porotherm je k dispozici zdarma v elektronické verzi na webu wienerbergeru nebo v tištěné formě u oblastních manažerů Porotherm.