Brick Award 2022 - header brick
Grafika na web WTS

Brick Award 2022: Jubilejní 10. ročník mezinárodní architektonické soutěže byl zahájen

8. 2. 2021
Brick Award je mezinárodně uznávaná architektonická cena, která vzdává hold moderní a inovativní cihlové architektuře. Prestižní soutěž, kterou pořádá Wienerberger AG, se koná každé 2 roky. Předložené projekty ukazují, jak rozmanité a zajímavé mohou být pálené keramické stavební materiály.

Zapojte svůj projekt do soutěže Brick Award 2022

O mezinárodně uznávané ocenění Brick Award 2022 se mohou ucházet i čeští architekti. Projekty je možné přihlásit do 8. dubna 2021 po vyplnění registrace. 50 nominovaných projektů bude zveřejněných během podzimu 2021. O vítězích v 5 kategoriích rozhodne odborná porota složená ze světových expertů na architekturu koncem jara 2022. Projekty musí být dokončené v roce 2018 a později. Účast není podmíněna použitím stavebních materiálů Wienerberger, avšak pálené keramické materiály musí být jedním z hlavních stavebních prvků.

Soutěž je otevřena široké řadě cihelných staveb, od použití klasických cihel, po lícové obkladové zdivo, pálené střešní tašky, až po kreativní užití keramické dlažby. První ročník soutěže byl vyhlášen v roce 2004 a jeho vítězem se stal Josef Pleskot, český architekt, který zaujal porotu svým netradičním řešením průchodu valem Prašného mostu v Praze.

Soutěžní kategorie

Odborná porota bude díla přihlášená do Brick Award 2022 posuzovat v 5 kategoriích:

  • Příjemný domov: rodinné domy, dvojdomy a malé bytové projekty vysoké architektonické kvality, které poskytují pohodlné, zdravé a udržitelné bydlení.
  • Společné bydlení: bytové domy, které nabízejí inovativní rezidenční řešení, které zohledňuje trendy a výzvy urbanizace, jakými jsou nedostatek prostoru, sociální výzvy a nové životní koncepty.
  • Společná práce: komerční, administrativní a průmyslové stavby, které poskytují pohodlné, estetické a funkční prostory.
  • Sdílené společenské / veřejné prostory: pohodlné, estetické a funkční veřejné budovy pro vzdělávání, kulturu a zdravotní péči, veřejná místa a projekty infrastruktury.
  • Inovace / novátorské projekty: inovativní koncepty a způsoby využití cihel, jakými jsou nové stavební technologie, na míru vyráběné cihly nebo využití ornamentů v projektu.

Finanční odměna až 7 000 EUR

Pro výherce jednotlivých kategorií jsou připraveny zajímavé finanční odměny. Ocenění je udělované v hodnotě 7 000 EUR pro vítěze hlavní ceny (včetně vítěze kategorie) a 5 000 EUR pro každého z vítězů jednotlivých kategorií.
Utopia – Library and Academy for Performing Arts; Brick Award 2020 Category  "Sharing Public Spaces"; Architects: KAAN Architecten, Photo: Delfino Sisto Legnani and Marco Cappelletti
Utopia – Library and Academy for Performing Arts
© Delfino Sisto Legnani and Marco Cappelletti

Utopia - knihovna a akademie muzických umění

Maya Somaiya Library; Brick Award 2020 Category "Building Outside The Box"; Architects: Sameep Padora & Associates, Photo:  Edmund Sumner

Brick Award 2022

Více informací a registrace do soutěže Brick 2022

Grafika na web WTS

Další novinky

Více zde

Naše produkty

Projděte si katalog pálené střešní krytiny Tondach, cihelných bloků Porotherm, lícového zdiva Terca nebo cihlové dlažby Penter.

Kontaktujte nás

Máte dotazy týkající se našich produktů?
Potřebujete poradit s výběrem, nákupem nebo realizací našich stavebních materiálů?
 

Stáhněte si dokumenty

Hledáte informace k našim páleným cihlám, fasádním cihlám, keramickým taškám, nebo dlažbě?

Více referenčních projektů