Fandíme stavbám z jednovrstvého zdiva

Image foto pro cihly Porotherm T Profi | Porotherm cihly od Wienerberger

Jednovrstvé zdivo

Jednovrstvé cihlové zdivo představuje naprosto čisté a technologicky správné řešení obvodových stěn rodinných domů či budov. Jednovrstvé zdivo znamená konstrukci obvodových stěn pouze z pálených cihel bez dalších vrstev zateplení.

Cihla pro jednovrstvé zdivo - Porotherm T Profi

Unikátní spojení dvou přírodních materiálů, které navzájem zvyšují svůj výkon.

Vlastnosti cihelného střepu a minerální vaty

Cihelný střep:

výborné teplně izolační vlastnosti

snadno propouští vodní páru

nehořlavý, bezpečný

trvalý a odolný

vysoká pevnost a únosnost

jednoduché a rychlé zdění

přírodní materiál (lze recyklovat)

 
Minerální vata:

tepelná a protihluková izolace
 

snadno propouští vodní páru

nehořlavá

rozměrově stabilní

cihly vyplňovány vatou při výrobě 

v případě navlhnutí (zmoknutí, zatečení) vysychá 

přírodní materiál (lze recyklovat) 

 
Image foto pro cihly Porotherm T Profi | Porotherm cihly od Wienerberger

Energetická efektivnost a úspory

Cihelné bloky Porotherm T Profi pro jednovrstvé zdivo jsou extrémně energeticky úsporné díky svým vynikajícím tepelně-izolačním vlastnostem. Zabraňují častým výkyvům teplot, a to i bez dodatečné tepelné izolace fasády nebo klimatizačních a větracích systémů. Výrazně snižují spotřebu energie na vytápění nebo chlazení. Cihly Porotherm T Profi jsou vhodné i pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie a dokonce energeticky nezávislé domy.

Zdravé prostředí pro bydlení

Cihelné zdivo neobsahuje látky znečišťující ovzduší interiéru, a proto nevyvolává žádné zdravotní komplikace. Jednovrstvé cihelné stěny díky své prodyšnosti přirozeným způsobem regulují vlhkost v místnosti. Proto je v cihlových domech kvalitní vnitřní prostředí, které nevyžaduje nákladné mechanické ventilační systémy pro odvod přebytečné vlhkosti vzduchu.

Bezpečnost domova

Domy postavené z masivních cihelných stavebních materiálů jsou obzvláště stabilní, bezpečné a s vysokou únosností. Odolávají nejen větru, krupobití, bouři a sněhu, ale také eliminují vliv mimořádných událostí, jako jsou laviny, požáry, sesuvy půdy a záplavy. U cihel Porotherm T Profi došlo k navýšení únosnosti zdiva o cca 10 % při zdění na maltu pro tenké spáry a o 50 % při použití zdicí pěny Porotherm Dryfix.

Zvukotěsnost a ticho

Jednovrstvé cihelné zdivo má vynikající akustické vlastnosti. Dodatečné zateplení obvodových stěn může snížit zvukotěsnost vlivem rezonance zateplení.

Trvanlivost a odolnost

Jíl, základní surovina pro výrobu cihel, je generacemi prověřený materiál. Současné cihelné bloky jsou díky novým technologiím velmi pevné, odolné, tvarově stálé a trvanlivé. Jednovrstvé cihelné zdivo má prokázanou životnost minimálne 150 let. Výborně odolává mechanickému poškození i vlivům okolního prostředí jako jsou UV záření, mráz, déšt, znecištění, plísně ci řasy.

Stálá hodnota

Rodinné domy a byty postavené z cihelných bloků Porotherm jsou investicí s rostoucí hodnotou. Toto potvrzují zkušenosti z realitního trhu ČR, kdy prodej cihlové stavby má vyšší cenu než třeba dřevostavby. Kvalitní a odolná cihelná konstrukce domu je téměř bezúdržbová a s minimálními náklady na jejich údržbu. Proto cihelné zdivo zaručuje vysokou hodnotu při prodeji i po mnoha desítkách let.

Jednoduché zdění

Zdění z cihel Porotherm T Profi je velmi jednoduché a rychlé. Lze použít celoplošnou tenkovrstvou maltu Porotherm Profi nebo lepidlo Dryfix.extra. Každý z uvedených spojovacích materiálů je součástí dodávky cihel a rychlost zdění je až o 50% rychlejší než u tradičních nebroušených cihel. Jednovrstvé zdivo Porotherm T Profi se vyznačuje takovými tepelněizolačními vlastnostmi, že další dodatečný izolant je nepotřebný i pro stavbu pasivního domu. Mimo to dodatečný izolant zhoršuje unikátní vlastnosti cihelných stěn jako je akustika nebo prodyšnost vodních par.

Vhodnost pro množství povrchových úprav

Systém jednovrstvého zdiva Porotherm T Profi umožňuje díky své konstrukci a materiálovému provedení aplikaci celé řady povrchových úprav. Lze použít tepelně izolační omítky, lícové zdivo či zavěšený keramický obklad.

Ekologické a šetrné k přírodě

Cihly a další keramické pálené materiály jsou ekologické a zdraví podporující stavební materiály, šetrné k životnímu prostředí. Skládají se z přírodních surovin jílu a vody, které jsou získávány k životnímu prostředí velmi ohleduplným způsobem. Cihla pro jednovrstvé zdivo Porotherm T Profi obsahuje navíc zcela přírodní izolant, kterým je kamenná minerální vata.

Související produkty

Broušená cihla plněná minerální vatou na maltu pro tenké spáry Porotherm Profi

Broušená cihla plněná minerální vatou na maltu pro tenké spáry Porotherm Profi

Čtěte také

Zdění jednovrstvého zdiva a nanášení omítek (Video)

Jak jednoduché je nanášení omítek Maxit na jednovrstvé zdivo Porotherm. Podívejte se na 3 videa, která jsme pro vás připravili.

Zdění jednovrstvého zdiva Porotherm Dryfix

V tomto videu se seznámíte se správným založením jednovrstvého zdiva Porotherm. Projdeme celým postupem zakládání, upozorníme na důležité aspekty a také na to, jaké vybavení budete potřebovat.
 

Nanášení omítek na jednovrstvé zdivo

Postup nanášení omítek maxit na jednovrstvé zdivo je pro kýžený výsledek esenciální. Seznamte se s ním na příkladu rovné vyzděné plochy a využijte doporučení renomovaných omítkářů, kteří k vám z tohoto videa promlouvají.
 

Nanášení omítek kolem oken

Nanášení omítek kolem oken není vůbec komplikované. Stačí jen vědět jak na to. A právě na to se v tomto videu podíváme.Konkrétně se zaměříme na provádění omítek okolo okenního otvoru s žaluziovo-roletovým překladem Porotherm KP Vario UNI. S pomocí doporučeného postupu to zvládnete i sami. 

 

 
 
àüp

Nenašli jste co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.


Jak vám můžeme pomoci?

Kontakty prodejního týmu

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit náš materiál?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin, stavebních firem i pokrývačů.

Centrum dokumentů

Prohlédněte si dokumenty k našim materiálům Tondach, Porotherm, Terca, Penter.