Rady a návody

A man drilling holes for electrical boxes into a brick wall
A man standing behind an electric saw for cutting bricks (cooled water)
TOProfi

VIDEO - TOProfi snadná práce s cihlou Porotherm

Víte proč stavět z CIHEL Porotherm? S CIHLOU se pracuje nejlépe!

Cihla je výjimečný materiál

Většinu skvělých vlastností cihly Porotherm oceníte až ve chvíli, kdy v cihlovém domě žijete.

Porotherm 30 T Profi
Porotherm 30 T Profi

Ale co vlastní práce s cihlou?

To je na tom to krásné. Právě zde je cihla Porotherm unikátním materiálem. Nejen co se týče rychlosti vlastního zdění u broušených cihel Porotherm Profi, ale i ve snadnosti opracování cihel ať už vrtáním, řezáním nebo drážkováním. Právě proto vznik projekt TOProfi, kde vám představíme stroje a jejich snadné použití na všech stavbách z cihelného zdiva Porotherm a vyvrátíme mýty, které stále ještě u stavebníků vnímáme.

 

Mapa půjčoven ZDE >>

Drážka do cihlové stěny snadno a rychle

Snadněji, čistěji a hlavně rychleji za pomoci správných strojů.

Půjčte si drážkovací stroj

Jednoduše a rychle připraví v cihle prostor pro elektroinstalaci bez nechtěného poškození vnitřní struktury cihelného bloku.  Často je součástí drážkovaček i vylamovací nástroj pro odstranění přebytečného cihelného střepu. Cihelný blok je díky své struktuře ideální materiál pro tyto stroje, u kterých v tomto případě dochází jen k minimálnímu opotřebení.

Velkou výhodou a to nejen při rekonstrukcích je možnost připojení drážkovaček k vysavači. Vysavač značně redukuje prach vznikajicí frézováním spár do cihelných bloků.

Video - Rychlost drážkování

Vrtání otvorů pro elektrické krabice

Stačí pouhých pár vteřin a otvor je připraven

Půjčte si kombinované kladivo

Do kategorie moderních a vysoce výkonných strojů pro obrábění cihel Porotherm bezesporu patří kombinovaná kladiva. Jejich design zaručuje vysokou odolnost a kompaktnost. Díky všem těmto přednostem lze s pomocí kombinovaného kladiva velice efektivně provádět jádrové vrtání do cihelných bloků. Jeden otvor pro elektroinstalační krabici je vyvrtán za 5 - 10 sekund. V průměrném rodinném domě je cca 180 krabic, postačí tedy zapůjčení kombinovaného kladiva (jádrové vrtačky) na 1 den k vyvrtání všech potřebných otvorů pro elektroinstalaci.

Některá kombinovaná kladiva jsou vybavena aktivní redukcí vibrací (AVR), optimalizovanou kluznou spojkou pro maximální přenos krouticího momentu a unikátním systém ATC pro ochranu obsluhy při zaseknutí vrtáku, například při nárazu na výztuž.

Video - Rychlost jádrového vrtání

Řezání cihel stolovou pilou

Přesně, rychle a bez námahy!

Půjčte si stolovou pilu

Hitem na stavbách se stává přesná a výkonná stolová pilá pro libovolně nastavitelný úhel řezu. Řezat s ní lze nejen kamenné bloky, mramor, tvárnice a jiné stavební materiály, ale především cihelné bloky, u kterých tato pila opravdu vyniká. Je ideální pro přímý řez i pro řez pod úhlem.

Díky dobře uzpůsobenému vodnímu systému chlazení kotouče, je značně eliminován prach, který při řezání cihel vzniká.  Avšak nejdůležitějším důvodem k zapůjčení tohoto stroje je rychlost a přesnost řezu cihelných bloků. Cihlu plněnou minerální vatou s označením Porotherm T Profi rozpůlí stolní pila za 30-40 sekund. Navíc cihelný materiál díky své struktuře minimálně opotřebovává kotouč a řezy jsou stále stejně kvalitní, přesné a rychlé.

Video - Rychlost a přesnost řezání stolovou pilou

Řezání cihel ruční elektrickou pilou

Nepostradatelný pomocník na každé stavbě.

Půjčte si ruční elektrickou pilu

Na stavbě by samozřejmě neměla chybět ruční pila, se kterou se dobře manipuluje a která nabízí vysoce efektivní výkon. Pily jsou vybaveny dvěma protiběžnými trvanlivými pilovými listy pohybujícími se v opačných směrech, což zamezuje pohybu materiálu při řezání. Rychlost řezu cihly sice není na tak vysoké úrovni jako u stolové pily, ale díky své snadné ovladatelnosti a manipulovatelnosti je jedním z nejčastěji zapůjčených strojů na stavby. Tuto pilu doporučujeme zapůjčit na delší dobu (až 4 dny), kdy si velice snadno dořežete cihly do požadovaných velikostí.

Video - Rychlost a řezání elektrickou pilou

Mapa TOProfi půjčoven

Najděte půjčovnu strojů dle vaší polohy.

Jak vám můžeme pomoci?

Kontakty prodejního týmu

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit náš materiál?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin, stavebních firem i pokrývačů.

Centrum dokumentů

Prohlédněte si dokumenty k našim materiálům Tondach, Porotherm, Terca, Penter.

Nástroje

Referenční projekty

 
àüp

Nenašli jste co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.