Rady a návody

A man drilling holes for electrical boxes into a brick wall
A man standing behind an electric saw for cutting bricks (cooled water)
TOProfi

VIDEO - TOProfi snadná práce s cihlou Porotherm

Víte proč stavět z CIHEL Porotherm? S CIHLOU se pracuje nejlépe!

Cihla je výjimečný materiál

Většinu skvělých vlastností cihly Porotherm oceníte až ve chvíli, kdy v cihlovém domě žijete.

Porotherm 30 T Profi
Porotherm 30 T Profi

Ale co vlastní práce s cihlou?

To je na tom to krásné. Právě zde je cihla Porotherm unikátním materiálem. Nejen co se týče rychlosti vlastního zdění u broušených cihel Porotherm Profi, ale i ve snadnosti opracování cihel ať už vrtáním, řezáním nebo drážkováním. Právě proto vznik projekt TOProfi, kde vám představíme stroje a jejich snadné použití na všech stavbách z cihelného zdiva Porotherm a vyvrátíme mýty, které stále ještě u stavebníků vnímáme.

 

Mapa půjčoven ZDE >>

A bricklayer cutting a groove into a brick wall

Drážka do cihlové stěny snadno a rychle

Snadněji, čistěji a hlavně rychleji za pomoci správných strojů.

Půjčte si drážkovací stroj

Jednoduše a rychle připraví v cihle prostor pro elektroinstalaci bez nechtěného poškození vnitřní struktury cihelného bloku.  Často je součástí drážkovaček i vylamovací nástroj pro odstranění přebytečného cihelného střepu. Cihelný blok je díky své struktuře ideální materiál pro tyto stroje, u kterých v tomto případě dochází jen k minimálnímu opotřebení.

Velkou výhodou a to nejen při rekonstrukcích je možnost připojení drážkovaček k vysavači. Vysavač značně redukuje prach vznikajicí frézováním spár do cihelných bloků.

Video - Rychlost drážkování

A drill with a drill bit on a black table in front of a brick wall

Vrtání otvorů pro elektrické krabice

Stačí pouhých pár vteřin a otvor je připraven

Půjčte si kombinované kladivo

Do kategorie moderních a vysoce výkonných strojů pro obrábění cihel Porotherm bezesporu patří kombinovaná kladiva. Jejich design zaručuje vysokou odolnost a kompaktnost. Díky všem těmto přednostem lze s pomocí kombinovaného kladiva velice efektivně provádět jádrové vrtání do cihelných bloků. Jeden otvor pro elektroinstalační krabici je vyvrtán za 5 - 10 sekund. V průměrném rodinném domě je cca 180 krabic, postačí tedy zapůjčení kombinovaného kladiva (jádrové vrtačky) na 1 den k vyvrtání všech potřebných otvorů pro elektroinstalaci.

Některá kombinovaná kladiva jsou vybavena aktivní redukcí vibrací (AVR), optimalizovanou kluznou spojkou pro maximální přenos krouticího momentu a unikátním systém ATC pro ochranu obsluhy při zaseknutí vrtáku, například při nárazu na výztuž.

Video - Rychlost jádrového vrtání

A man standing behind an electric saw for cutting bricks (cooled water)

Řezání cihel stolovou pilou

Přesně, rychle a bez námahy!

Půjčte si stolovou pilu

Hitem na stavbách se stává přesná a výkonná stolová pilá pro libovolně nastavitelný úhel řezu. Řezat s ní lze nejen kamenné bloky, mramor, tvárnice a jiné stavební materiály, ale především cihelné bloky, u kterých tato pila opravdu vyniká. Je ideální pro přímý řez i pro řez pod úhlem.

Díky dobře uzpůsobenému vodnímu systému chlazení kotouče, je značně eliminován prach, který při řezání cihel vzniká.  Avšak nejdůležitějším důvodem k zapůjčení tohoto stroje je rychlost a přesnost řezu cihelných bloků. Cihlu plněnou minerální vatou s označením Porotherm T Profi rozpůlí stolní pila za 30-40 sekund. Navíc cihelný materiál díky své struktuře minimálně opotřebovává kotouč a řezy jsou stále stejně kvalitní, přesné a rychlé.

Video - Rychlost a přesnost řezání stolovou pilou

Male hands cutting with an electric saw brick Porotherm T Profi

Řezání cihel ruční elektrickou pilou

Nepostradatelný pomocník na každé stavbě.

Půjčte si ruční elektrickou pilu

Na stavbě by samozřejmě neměla chybět ruční pila, se kterou se dobře manipuluje a která nabízí vysoce efektivní výkon. Pily jsou vybaveny dvěma protiběžnými trvanlivými pilovými listy pohybujícími se v opačných směrech, což zamezuje pohybu materiálu při řezání. Rychlost řezu cihly sice není na tak vysoké úrovni jako u stolové pily, ale díky své snadné ovladatelnosti a manipulovatelnosti je jedním z nejčastěji zapůjčených strojů na stavby. Tuto pilu doporučujeme zapůjčit na delší dobu (až 4 dny), kdy si velice snadno dořežete cihly do požadovaných velikostí.

Video - Rychlost a řezání elektrickou pilou

Mapa TOProfi půjčoven

Najděte půjčovnu strojů dle vaší polohy.

Jak vám můžeme pomoci?

Kontakty prodejního týmu

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit náš materiál?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin, stavebních firem i pokrývačů.

Centrum dokumentů

Prohlédněte si dokumenty k našim materiálům Tondach, Porotherm, Terca, Penter.

Nástroje

Referenční projekty

 
àüp

Nenašli jste co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.