Rady a návody ke střechám

Nízký sklon střechy Tondach | Šikmé střechy | Reference Wienerberger
Fotografie - 3D skladba tepelněizolačního systému střech Tondach iRoof

iRoof izolace střechy rodinného domu

Nadkrokevní zateplení iRoof přináší jednoduchost.
 
Když dnes zákazník řekne, že chce udělat střechu, tak tím rozhodně nemyslí jen položit krytinu. Staly se z nich sofistikované systémy, které chrání nejen před sněhem a deštěm, ale rovnou umožňují prosvětlení podkroví, instalaci moderních technologií a musí plnit celou řadu dalších funkcí. Nejdůležitější z nich je zajištění optimálních životních podmínek v interiéru. Zjednodušeně řečeno, střecha jako pátá fasáda domu brání únikům tepla v zimě a přehřívání v létě.

Tepelněizolační systém iRoof

Rok 2020 zpřísnil požadavky Společnost Wienerberger  se rozhodla, pod svojí značkou Tondach , svůj základní sortiment střešních tašek po podstřešních fóliích rozšířit o tepelně izolační systém iRoof.

S předstihem jsme tak vytvářili podmínky pro realizaci střech, který nastal po 1. lednu 2020, kdy podle požadavků směrnice 2010/ 31/ EU je nutné, aby novostavby byly realizovány jako tzv. budovy s téměř nulovou spotřebou energie.

iRoof a pokládka střešní krytiny Tondach Figaro

Výhody nadkrokevní izolace

Nadkrokevní izolace má oproti tradičnímu vkládání izolace mezi krokve celou řadu benefitů. Například se vyhýbá nosné konstrukci krovu, který je z tepelně-technického hlediska tepelným mostem a snižuje účinnost tepelné izolace.

Z hlediska realizace je pak pokládka tuhých a lehkých izolačních desek na krokve mnohem jednodušší a rychlejší, než když se minerální izolace musí kolem krokví utěsňovat a zajišťovat, aby časem nedocházelo k jejímu sesouvání a deformacím.

Stabilním deskám nadkrokevní izolace nic takového nehrozí a navíc jsou po obvodě opatřeny zámky, které pokládku urychlují a současně eliminují možný vznik tepelných i akustických mostů ve spojích. Vytvořená souvislá plocha z pevných desek je poté dostatečným podkladem pro pokládku difúzní fólie DHV bez nutnosti aplikace bednění.

4 hlavní výhody

  • Konstrukci bez tepelných mostů
  • Rychlou a jednoduchou montáž
  • Minimalizaci montážních chyb v konstrukci
  • Zachování pohledového krovu a nesnižování světlé výšky podkroví

3 druhy tepelněizolačního systému iRoof - Top, Klasik a Renova

Skladby Tondach iRoof | Tepelněizolační systém střech

Nový tepelně izolační systém iRoof má několik variant, aby vyhověl požadavkům každé střechy. Difúzně otevřené systémy iRoof Top a iRoof Klasik jsou určeny pro novostavby i rekonstrukce. Pro případy, kdy nelze zvedat výšku střechy, zase můžeme doporučit iRoof Renova. 

Grafika na web WTS

3 izolační desky Tondach iRoof

Pro různé nároky jsou v systému i tři různé typy izolačních desek. Všechny jsou z izolačního materiálu PIR (polyisokyanurát), s tloušťkami od 80 do 220 mm. Tvarově stálé desky jsou oboustranně opatřeny buď difúzně otevřeným rounem, nebo hliníkovou fólií. K dispozici je i varianta s difúzní fólií DHV 3 se samolepícími okraji pro rychlé vytvoření dokonalé hydroizolační vrstvy.

Benefit v podobě střešní konstrukce s velmi dlouhou životností

Investoři získávají v systému iRoof benefit, a to v podobě konstrukce s velmi dlouhou životností. Vlastnosti našich desek PIR máme garantovány laboratořemi v Německu, takže vyhoví i zákazníkům náročným na kvalitu. Ve spojení s pálenou krytinou Tondach bude jejich střecha funkční a krásná nejen zvenčí, ale i uvnitř.

Nabízíme systémové řešení se spoustou výhod a ekonomických benefitů.

Grafika na web WTS

Další zajímavé rady a návody

Více zde
 
àüp

Nenašli jste co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.


Jak vám můžeme pomoci?

— 

Kontakty na prodejní tým

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit náš materiál?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem i pokrývačů. 

Centrum dokumentů ke stažení

Prohlédněte si dokumenty k našim materiálům Tondach, Porotherm, Terca a Penter.

Referenční projekty