Rady a návody ke střechám

Větrací tašky a hřebenový pás - střecha

Komplexní střešní systém pro bezpečnou střechu

Střecha s keramickou krytinou s životností až 100 let si žádá použití kvalitních materiálů v celé své skladbě včetně detailů. Právě spoje a přechody mezi střešní krytinou a její doplňky bývají rizikovými. Nekombinujte značkovou střechu Tondach s levnými doplňky pochybné kvality. Vždyť ani do luxusního auta nebudete kupovat pneumatiky ve výprodeji.

Plně funkční komplexní střešní systém

Vyměnit zdegradovanou střešní fólii znamená udělat celou střechu znova. A to i v případě, že střešní tašky vypadají a fungují perfektně. Pokud například nejsou použity správně prostupy na střeše, může přes ně zatékat. Najít a opravit chybu je pak mimořádně náročné. Proto, pokud chcete, aby vám střecha vydržela 100 let, spolehněte se na komplexní střešní systém. Tondach má ve svém sortimentu nejen střešní tašky, ale i doplňky, které jsou navrženy tak, aby zaručovaly stejnou špičkovou kvalitu jako střešní krytina. Díky tomu je celý střešní systém dokonale těsný, plně funkční a zároveň umožňuje bezpečnou instalaci antén, solárních systémů či hromosvodů.

Větrací tašky a hřebenový pás - střecha

Správné odvětrání

Odvětrání střechy je mimořádně důležité pro její správné fungování a zejména i pro její životnost. Tondach nabízí pro zajištění správného odvětrání střechy několik doplňkových výrobků. Perforovaný ochranný pás proti ptákům a hmyzu se používá ve spodní části vzduchové mezery u okapu. U hřebenu se střešní plášť odvětrává větracími taškami a větracími pásy pod hřebenáči. Kovové větrací pásy Tondach chrání detail hřebene před vniknutím vody pod střešní krytinu.

Zajištění správného odvětrávání střešního pláště je hlavní podmínkou uplatnění záruky u výrobců střešní krytiny. Tondach poskytuje díky vysoké kvalitě výroby na funkční vlastnosti keramické krytiny záruku 33 let. Věnujte proto pozornost dodržení stanoveného počtu odvětrávacích prvků uvedených v technickém listu.

3D vizualizace - Podstřešní konstrukce Tondach
3D vizualizace - Podstřešní konstrukce Tondach | DHV - doplňková hydroizolační vrstva

Doplňková hydroizolační vrstva (DHV)

DHV (dříve používaný název „podstřešní fólie“) chrání střechu před proniknutím srážek a vlhkosti, prachu a dalších nečistot z vnějšího prostředí. Díky vysoké propustnosti vodních par pomáhají bezpečně odstranit vlhkost z interiéru domu, což má vliv na celkovou životnost střechy.

Při jejich výběru hrají roli sklon a tvar střechy, typ střešní krytiny a lokální podmínky, proto se doporučuje konzultace s výrobcem nebo realizátorem. Práce s fóliemi DHV Tondach je bezpečná a jednoduchá. Vybrané fólie obsahují integrovanou samolepicí pásku pro zajištění dostatečného slepení vzájemných přesahů, zároveň jsou odolné vůči působení chemicky ošetřeného dřeva v krovu a latích.

Systémová řešení prostupů

Systémová řešení jsou mimořádně důležitá při zabezpečení rizikových míst, jakými jsou prostupy pro kanalizaci, anténu, solární a fotovoltaické panely. Tondach nabízí komplexní systém pro spolehlivé a vodotěsné napojení keramické prostupové tašky na střešní fólii i krytinu.

Tepelná izolace střechy iRoof

Novinkou v sortimentu Tondach je zateplovací systém na šikmé střechy iRoof. Jde o difuzní systém polyuretanových PIR desek, který zajistí vysokou kvalitu vnitřního prostředí a konstrukci bez tepelných i akustických mostů vhodný pro novostavby i rekonstrukce. Systém PIR desek umožňuje navíc rychlou a jednoduchou montáž a minimalizuje výskyt montážních chyb při nižší tloušťce izolace.

Tepelněizolační systém střechy iRoof

Moderní PIR izolace, která výrazně zrychluje realizaci střechy a zvětšuje obytný prostor v podkroví.

Omezuje přehřívání půdního prostoru a zároveň zajistí v zimě úsporu tepla. 

 

Výhodné řešení pro šikém střechy Tondach jak v novostavbách, tak při rekonstrukcích. 

 

Tepelněizolační systém střechy iRoof >

Protisněhové zábrany

Sněhová nadílka představuje nebezpečí nejen pro střechu. Velká, nekontrolovatelně sjíždějící masa sněhu může ohrozit kolemjdoucí i majetek náš vlastní či sousedů. Vyhnout se problémům se sněhem pomůže celoplošné rozmístění protisněhových háků a protisněhových mříží. Umístění háků v jednom nebo ve dvou řadách od okapu je nedostatečné. (Často si je lidé pletou s historickým řešením – tzv. lopatkami.) V případě vydatného sněžení pak toto řešení nezabrání sjíždění sněhu. Hrozí poškození háků, krytiny pod nimi i okapových žlabů. 

Tip Tondach

Koraflex Plus je praktická a rychlá alternativa ke klempířským prvkům. Těsnicí pás Koraflex kolem komínu např. spolehlivě nahradí jeho oplechování. Pás je snadno tvarovatelný a zároveň velmi odolný.

Fotografie produktu - Koraflex plus – těsnicí pás ke komínu a zdi 5 000/300 mm červený - Tondach
Koraflex plus – těsnicí pás ke komínu a zdi 5 000/300 mm červený - Tondach
Grafika na web WTS

Další zajímavé rady a návody

Více zde

Napište nám svůj dotaz k produktům Tondach

Jak vám můžeme pomoci?

Kontakty prodejního týmu

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit náš materiál?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin, stavebních firem i pokrývačů.

Centrum dokumentů

Prohlédněte si dokumenty k našim materiálům Tondach, Porotherm, Terca, Penter.

Nástroje

Referenční projekty