Fotovoltaické moduly Wevolt X-Tile

Fotovoltaické tašky

Solární panely jako střešní krytina

Vývoj fotovoltaických systémů neustále pokračuje vpřed a ani my ve společnosti Wienerberger jsme nezůstali pozadu. Spustili jsme prodej fotovoltaických modulů Wevolt X-Tile, které lze integrovat přímo mezi střešní krytinu Tondach. Jejich výhodou je nejen estetika, ale především pevnost a odolnost.

devider horizontal white line grey background

Fotovoltaické střešní tašky X-Tile

Pod značkou Wevolt od Wienerbergeru jsou kompatibilní se dvěma typy střešních tašek Tondach pro různé typy staveb - Tondach Planoton 11 (dříve Figaro 11)
a Renoton 11 (dříve Hranice 11). Díky tomu, že jsou moduly zcela integrovány mezi střešní krytinu, zapadají do skladby střešního pláště a nenarušují architektonický charakter domu. Z dálky vypadají jako skleněné a při přímém pohledu na objekt jsou téměř nerozeznatelné od krytiny. Další jejich výhodou je minimalizace zatížení střešního pláště. Moduly X-Tile jsou dokonce lehčí než samotná krytina, jeden modul váží pouze 11,4 kilogramů.

Wevolt X-Tile s taškami Planoton 11 (vlevo) a Renoton 11 (vpravo)

Z čeho jsou fotovoltaické střešní tašky vyrobeny?

Fotovoltaická střešní krytina X-Tile je vyrobená z dvojitého tvrzeného skla a nemají žádný kovový rám, nedochází tak k takzvanému PID jevu (z anglického Potential Induced Degradation). Jedná se o nežádoucí fotovoltaický fyzikální jev, který vzniká vlivem vysokonapěťového stresu (High Voltage Stress) mezi jednotlivými vrstvami panelu a jeho uzemněným rámem. Mezivrstvová polarizace vede k nevratné degradaci křemíku obsaženého ve fotovoltaických článcích vlivem výrazného rozdílu potenciálů vůči zemi. Z tohoto pohledu (díky dvojitému kalenému sklu) je modul odolnější proti povětrnostním podmínkám. A dokáže odolávat i kroupám o průměru 55 mm při rychlosti 33,9 m/s. 

Specifikace fotovoltaiky Wevolt X-Tile

Čím se Wevolt X-Tile odlišuje?

Wevolt se také odlišuje tím, že má za sebou celou skupinu ověřených značek od výrobce Wienerberger, což nám umožňuje nabízet investorům komplexní systémová řešení. S moduly jsme totiž schopni dodávat i DHV fólii Wevolt Energy Roof, která je testována na požární reakci typu B, oproti běžným, které mají většinou E, jsou její výsledky jedny z nejlepších mezi doplňkovými hydroizolačními vrstvami. 

Důraz klademe především na funkčnost a neinvazivní zásah do pláště střechy. Když rozhodnete pro fotovoltaiku až po dokončení střechy, technici při instalování nadstřešních fotovoltaických panelů zasahují do skladby pláště a majitel tak automaticky přichází o záruku na těsnost střechy. Při pokládání fotovoltaických modulů přímo na latě nedochází k žádné následné penetraci doplňkové hydroizolační vrstvy nebo nadkrokevní izolace. Na montáž máme i vyškolené partnerské firmy, které jsou schopné na základě projektové dokumentace vypočítat, kolik klasických tašek a modulů X-Tile bude investor potřebovat.

Kolik budu fotovoltaických tašek potřebovat?

​​Počet instalované fotovoltaické střešní krytiny se také odvíjí od toho, jaký výkon investor očekává. Optimální je, aby od hřebene byly 3 řady klasických tašek, přičemž druhá řada doplňuje klasické o větrací tašky, a až poté se instalují fve moduly X-Tile spolu s krajovými taškami. Je to především z důvodu ventilace pod moduly, aby se díky komínovému efektu z dolní ventilační mezery (u okapu) a horních větracích tašek (u hřebene) odvětrával teplý vzduch z podstřeší (chlazení modulů).

Využití by mohly fotovoltaické sety v budoucnu najít i v místech, kde jsou domy pod památkovou ochranou a není zde možné instalovat běžné panely. Do budoucna bychom tomu chtěli jít ještě více naproti. A to tím způsobem, že bychom na trh rádi uvedli terakotové provedení těchto modulů, tedy barvu klasické režné tašky.

devider horizontal white line grey background

Video představení fotovoltaiky Wevolt X-Tile

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na specialisty pro střechy

Pokud hledáte odborníka na střešní tašky, keramické a nekeramické doplňky nebo tepelněizolační systém střech iRoof. 

Zajímá vás kde nakoupit střešní tašky?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Centrum dokumentů ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke střechám, střešním taškám, keramickým a nekeramickým doplňkům.

Grafika na web WTS
Zaměření a vizualizace střechy

Uvažujete o rekonstrukci střechy vašeho domu? Máme pro vás řešení. Pomocí 3D vizualizace vám ukážeme, jak bude vaše nová střecha vypadat v reálu. Budete si ji moci představit. Jsme jediní na českém trhu střešních tašek, kdo tuto službu nabízí.

Zaměření a vizualizace střechy >

Technická podpora ke střechám Tondach

Obraťte se na naše odborníky, kteří jsou připraveni zodpovědět všechny vaše otázky. Pomůžeme vám zvolit správnou střešní krytinu, poradíme vám jaké a kolik keramických doplňku je na daný typ střechy potřeba.

Technická podpora ke střechám >

Registrace záruky All Inclusive

Jsme si jisti kvalitou svých výrobků.

Proto nabízíme svým smluvním partnerům nad rámec zákonné odpovědnosti za vady rozšířenou 33letou záruku Tondach All Inclusive.

Registrace Záruky All Inclusive >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Benešov 2015 - střešní krytina Tondach Samba 11 glazura Amadeus černá & Lícové cihly Terca Blue Velvet | Wienerberger
Rodinný dům České Budějovice 2016 - střešní krytina Tondach Bobrovka kulatý řez 19x40 glazura Amadeus natur | Reference Wienerberger
Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Povrly 2018 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Lícová cihla Terca Passiebloem | Wienerberger

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.