Použití keramických cihel a tašek při rekonstrukci

Fotografie - Porotherm strop pro rekonstrukce
Použití keramického stropu Porotherm
Rekonstrukce domu - po přizdění lemování okna a pokládce krytiny Tondach - Stodo

Cihla jako optimální řešení pro rekonstrukci

Starší dům bývá obvykle postaven z cihel. Pro jeho rekonstrukci je proto vhodné použít opět ten samý materiál – tj. pálenou keramiku.
Máte pak jistotu optimálního napojení původních konstrukcí na nové stěny a také díky totožným fyzikálním parametrům (tepelná roztažnost, smrštění, prostup vodních par apod.) i minimalizaci nebezpečí následného vzniku trhlin a případných plísní. Pokud realizujete přestavbu v blízkosti centra města, je pravděpodobné, že při použití jiných „novodobých“ materiálů přijdete do konfliktu s památkáři. Není pak vyloučeno, že budete muset vše znovu předělat do keramiky.

Dovolte domu dýchat

Cihlářské výrobky mají pro starší domy i další vhodnou vlastnost a tou je prodyšnost. Umožňuje tak domu „dýchat“ a to je často důležité pro domy se starší, částečně již nefunkční, hydroizolací. Pokud neumožníte přirozený odpar vlhkosti od základových konstrukcí volně přes zdivo do okolního prostředí, dochází ke kumulaci vodních par poblíž kontaktu s „nedýchající“ konstrukcí a to způsobí v lepším případě plísně, v horším i narušení a postupnou degradaci zdiva.

To vše platí zejména pro obvodové stěny při dodatečném zateplení. Zateplovací kontaktní systém bývá neprodyšný pro prostup vodních par. V kombinaci předcházejícího zabránění přirozeného odparu zemní vlhkosti od základů s přirozenou kondenzací vody ve zdivu v zimním období, dochází ke vzniku mokrých map na stěnách často i s plísní. Raději než dodatečně zateplit obvodové zdivo, doporučujeme přezdít z nových tepelně izolačních bloků. Navíc je v našem sortimentu řada výrobků Porotherm, splňujících podmínky programu Nová Zelená úsporám a to vám umožní snížit náklady na přestavbu domu. Cihelné bloky plněné vatou Porotherm T Profi splní požadavky ČSN i programu Nová zelená úsporám již při tloušťce zdiva 30 cm.

Dbejte na správný strop

Při rekonstrukci domu, dochází často i k výměně dřevěných stropů.

Zde je optimální použít keramobetonové stropy Porotherm. Využijete možnosti uložení trámů pouze do kapes, nikoliv zasekávání drážky po celém obvodě u klasických železobetonových stropů. Pro starší dům má samozřejmě význam i plošná hmotnost stropu – a ta je samozřejmě u trámového stropu nižší.

Pokud použijete novinku stropu bez celoplošné nadbetonávky s označením strop Porotherm BN, budete mít podstatně menší komplikace pro transport betonu po stavbě a snížení spotřeby betonu až o 40%. Navíc je u tohoto typu stropu možnost postupné betonáže se zachováním vlastností železobetonového stropu. Bez potřeby jakýchkoliv dalších opatření vám toto řešení stropu umožní klidnou realizaci s menším počtem osob v často velice stísněném prostředí rekonstrukcí.

Zeptejte se technický poradců

Samozřejmě náš sortiment nekončí pouze u zdiva a stropu. Obsahuje výrobky pro celou stavbu – překlady klasické, překlady pro rolety, malty, akustické cihly apod. K tomu navíc doporučujeme využít síť technických poradců, kteří vám bezplatně pomohou s výběrem materiálu i s řešením složitějších stavebních detailů. V případě vašeho zájmu vám zdarma zajistí vypracování kladecího plánu při výměně stropu.

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na prodejní tým

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit zdivo?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Dokumenty ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke stavebním materiálům - cihlám, stropům, překladům, zdicímu pojivu a nářadí.

Pomoc se založením zdiva

Kvalita celé stavby závisí na tom, jak je vyzděna první řada cihel. Využijte proto cenných rad skutečných odborníků Porotherm.

Pomoc se založením zdiva >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Vroutek 2018 - střešní krytina Tondach Figaro 11 engoba černá & Zdivo Porotherm 38 Profi a Porotherm 25 AKU Z | Wienerberger
Fotografie Rodinného domu v Plzeňském kraji | Reference produktů Terca Renaissance, Penter Rotblaubunt, Porotherm 38 T Profi a Porotherm 19 AKU
Zdění - cihly Porotherm T Profi na lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.