roletové překlady

Jak ochladit byt v létě?

Přehřívání interiéru rodinného domu nebo špatný spánek kvůli slunci? Efektivním řešením pro ochlazení bytu může být systémový překlad na rolety či žaluzie od Porothermu KP Vario UNI, který nevyžaduje instalaci těžkou technikou a stavebníci to hravě zvládnou i ve dvou. Důležité ale je počítat se začleněním schránky do projektu domu a výběrem vhodných lamel už v prvotní fázi. Překlady jsou totiž systémově přizpůsobeny pro jednovrstvé zdivo o tloušťce od 38 cm a více. Pokud je zvoleno tenčí zdivo k zateplení, tloušťka izolantu by měla být minimálně 18 cm.

Ušetříte na energiích

Díky stínění můžete dokonce ušetřit na energiích. V zimě neuniká teplo skrze okna tak rychle a v létě se domy nepřehřívají, takže není nutné chlazení bytu. Toto řešení ocení především investoři u pasivních staveb, u kterých je absence klimatizace řešena kvalitní konstrukcí, vhodnou orientací a vhodnými roletami nebo vnějšími žaluziemi. Stínění je tak zároveň jedním ze způsobů, jak předejít přehřívání domu a zajistění optimální teploty v bytě. Instalace rolet nevadí ani v oblastech CHKO (Chráněné krajinné oblasti).

Překlady Porotherm Vario UNI

Překladový systém lze použít téměř u všech typů oken, dokonce i rohových. Maximální délka schránky může být až 3 metry, takže instalace není problém ani pro širší skleněné plochy. Mimo standardní řešení je také možné nechat na zakázku vyrobit větší atypické rozměry schránek až do 6 metrů.

Nedávnou novinkou je systémové řešení, které umožňuje v případě potřeby více řad nad překlady. Toto řešení se výborně hodí pro domy se sníženým podhledem, například z důvodu instalace rozvodů rekuperace, nebo umístění okna ve štítové stěně. Pro tyto řešení nabízíme typové detaily, podklady pro navrhování, ale také video ukázku provádění tohoto řešení, vysílané na Wienerberger fórum.

Každý typ interiérové rolety má určitý rozměr. A jednoduše řečeno, ne všechny typy se při narolování do schránky vejdou. Z toho důvodu je vhodné už u projektu zvážit, jaké stínění investor zvolí a ověřit, jak velké jsou nábaly, pro které je systémový překlad určen, a teprve na základě toho vybrat příslušný typ. V této fázi samozřejmě ještě není nutné řešit barvu. Výběr je zcela na investorovi a vybírá se na základě výšky okna. U atypických modelů oken je nutné znát přesné rozměry. Proto vždycky apelujeme na výběr vhodné rolety už před montáží schránky, aby se následně nemuselo řešit předělání. Pokud by si nebyl stavebník v jakékoliv fázi jistý, nabízíme osobní nebo elektronickou technickou pomoc našim týmem Key account managerů. I tak se nám ale občas stane, že investor řádnou přípravu opomene a musíme řešit předělání.

Trendem ve stínění jsou ale momentálně spíše venkovní žaluzie. Pro instalaci interiérových rolet se rozhodne okolo 15 až 20 % investorů, zbytek volí především žaluzie. Nově se ale začínají prosazovat takzvané screenové rolety, což je v podstatě roleta z pevné látky, má různé odstíny, a především má malý nábal, který se vejde do každé schránky. U klasických rolet je nábal zhruba od 17 do 19 cm, zatímco u screenových je to od 7 do 11 cm.

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na prodejní tým

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit zdivo?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Dokumenty ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke stavebním materiálům - cihlám, stropům, překladům, zdicímu pojivu a nářadí.

Pomoc se založením zdiva

Kvalita celé stavby závisí na tom, jak je vyzděna první řada cihel. Využijte proto cenných rad skutečných odborníků Porotherm.

Pomoc se založením zdiva >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Vroutek 2018 - střešní krytina Tondach Figaro 11 engoba černá & Zdivo Porotherm 38 Profi a Porotherm 25 AKU Z | Wienerberger
Fotografie Rodinného domu v Plzeňském kraji | Reference produktů Terca Renaissance, Penter Rotblaubunt, Porotherm 38 T Profi a Porotherm 19 AKU
Zdění - cihly Porotherm T Profi na lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.