Integrovaná schránka Porotherm KP Vario UNI

Jak získat prostor a zároveň odhlučnit stěny v domě?

Dokážete si představit jednoduše získat prostor v domě například pro větší kuchyň nebo ložnici a mít dokonale odhlučněné místnosti? Porotherm 10 AKU nabízí užší zdivo pro vnitřní příčky se zachování akustického komfortu.

devider horizontal white line grey background

Akustické zdivo Porotherm AKU

Při hledání ideálního materiálu pro stavbu nejen rodinných, ale i bytových domů, je důležité vzít v úvahu nejen estetiku a odolnost, ale také akustickou izolaci. Jedním z trendů v oblasti stavebnictví je použití akustických příček Porotherm, které přináší řadu výhod a posouvá standardy ve stavebnictví. Akustické cihly vyrobené ze speciálně navržených keramických cihel, se stalo synonymem pro kvalitu, trvanlivost a vynikající akustické vlastnosti. Díky schopnosti Porothermu AKU eliminovat hluk se vnitřní prostředí stává méně stresujícím a komfortnějším pro obyvatele. To je zvláště důležité v dnešní době, kdy je klid a odpočinek stále vzácnější zboží. Navíc, akustické cihly Porotherm jsou vyrobeny z přírodních materiálů, což zajišťuje zdravější a ekologičtější životní prostředí. Navzdory svým vysokým technickým vlastnostem je Porotherm snadný na instalaci a vyžaduje minimální údržbu.

devider horizontal white line grey background

Zvuková izolace se zdivem Porotherm 10 AKU

Akustické zdivo Porotherm 10 AKU je nový produkt, který přináší úsporu zastavěné plochy při dodržení normových požadavků na zvukovou izolaci obytných místností a to i ve variantě na zdicí pěnu Dryfix. Cihla je určená pro omítané vnitřní nenosné zdivo, ve variantách pro zdění na klasickou maltu, tenkovrstvou maltu i na zdicí pěnu. Cihelný blok rozšiřuje portfolio řady AKU/ AKU Profi/ AKU Profi Dryfix, které je určeno pro zdivo s vyššími nároky na zvukovou izolaci. Jedná se o cihlu, která nahrazuje stávající produkt o tloušťce 11,5 cm, přičemž dosahuje stejné laboratorní neprůzvučnosti, ale s úsporou 1,5 cm zastavěné plochy. Při výrobě tohoto produktu je použito méně materiálu, což vede k nižší produkci CO2 a tím i k menšímu dopadu na životní prostředí. Jedná se tak o ideální řešení pro výstavbu příček mezi obytnými místnostmi, a pro dvouvrstvé zdivo s vysokými nároky na ochranu proti hluku s mezerou vyplněnou minerální izolací.

Příklad: Rodinný dům o zastavěné ploše 13 x 10 m má v projektu příčky tloušťky 115 mm celkové plochy 3,77 m2. Výměnou za příčky tloušťky 100 mm ušetří investor 0,56 m2 plochy. Významnou výhodu také přináší v malých prostorách, jako je WC, chodba a s,chodiště, kde je mnohdy boj o každý centimetr pro splnění minimálních rozměrů dle normy. 

devider horizontal white line grey background
Podklady pro navrhování - vnitřní nenosné příčky
Podklady pro navrhování - vnitřní nenosné příčky

Vnitřní nosné stěny musí plnit ochrannou funkci proti hluku šířícímu se vzduchem ze sousedních místností. Neprůzvučnost stěn výrazným způsobem ovlivňuje tloušťka omítkových vrstev a jejich hmotnost. Velmi důležitá je též kvalita zdění – rovnoměrné a úplné vyplnění spár je podmínkou pro dosažení deklarované neprůzvučnosti. V rámci rodinného domu nebo bytové jednotky jsou dle ČSN 73 0532:2020 definovány akustické požadavky na všechny obytné místnosti téhož bytu, myšleno i rodinného domu. Na vnitřní stěny ve výši R´w = 40 dB (laboratorně Rw ≥ 43 dB).

Podklady pro navrhování - vnitřní nenosné příčky
Podklady pro navrhování - vnitřní nenosné příčky

V době, kdy je důraz kladen na kvalitu, efektivitu a udržitelnost, se Porotherm 10 AKU stává nezbytnou součástí moderního stavebnictví. S kombinací vynikajících akustických izolačních vlastností, odolnosti a snadné instalace představuje tento materiál optimální volbu pro stavbu budov, které poskytují komfortní a zdravé prostředí pro své obyvatele.

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na prodejní tým

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit zdivo?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Dokumenty ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke stavebním materiálům - cihlám, stropům, překladům, zdicímu pojivu a nářadí.

Pomoc se založením zdiva

Kvalita celé stavby závisí na tom, jak je vyzděna první řada cihel. Využijte proto cenných rad skutečných odborníků Porotherm.

Pomoc se založením zdiva >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Vroutek 2018 - střešní krytina Tondach Figaro 11 engoba černá & Zdivo Porotherm 38 Profi a Porotherm 25 AKU Z | Wienerberger
Fotografie Rodinného domu v Plzeňském kraji | Reference produktů Terca Renaissance, Penter Rotblaubunt, Porotherm 38 T Profi a Porotherm 19 AKU
Zdění - cihly Porotherm T Profi na lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.