Rady a návody

Zdění cihel na tenkovrstvou maltu Porotherm Profi

VIDEO - Zdění cihel na tenkovrstvou maltu Porotherm Profi

Jak se správně provádí zdění cihel na tenkovrstvou maltu Porotherm Profi.

Před zděním cihel je nutné položit správně první vrstvu cihel Porotherm (založit stavbu). Tato etapa je velmi důležitá. To, jak bude dobře provedená, ovlivňuje výsledek celé hrubé stavby. 

Pokud chcete založit svoji stavbu 100% správně - využijte službu - Pomoc se založením zdiva a zdění. Budou se vám věnovat skuteční odborníci, kteří vám poradí, jak postupovat v dalších krocích při zdění cihel Porotherm (tj. hrubé stavby cihlového domu).

Díky této službě budete mít dobře založenou stavbu a k tomu mnoho praktických rad od našich profesionálů i ohledně zdění, zásady správného zdění, vhodných postupů zdění nenosných příček, napojování příček, napojení vnitřních nosných stěn a dělicích příček, ostění a parapet, použití koncových cihel, vazbu zdiva, vazba rohu, osazení překladů, uložení stropní konstrukce, montáž výplní otvorů - oken a dveří a získáte také cenné odpovědi na jakékoliv vaše otázky.

S využitím služby "Proškolení ze založení zdiva a zdění", by pro vás mělo být zdění dalších příček - tj. dokončení hrubé stavby vašeho domu výrazně snazší. 

VIDEO - Zdění cihel na tenkovrstvou maltu Porotherm Profi

Rady pro svépomocníky

Před založením zdiva dbejte na dostatečnou stavební připravenost. Dopředu si domluvte nějakou pomocnou sílu, ideálně alespoň jednoho zedníka a přidavače, aby vše probíhalo tak, jak má. 

Cihly, doplňkové cihly, malta

Mějte připravený potřebný sortiment cihel včetně doplňkových cihel, dostatečné množství zdicího materiálu. Myslete na to, že není malta jako malta. Ke zdění cihel použijte maltu Porotherm Profi

Rozmístění palet s cihlami

Již při dovezení cihel ze stavebnin myslete dopředu na jejich rozmístění. Pokud si cihly necháte svézt na jedno místo vzdálené od základové desky, bude to práce na víc. Vhodné je rozmístit palety po základové desce s ohledem na dostatek prostoru pro manipulaci s nimi (min. 1,5 metru od zákládaného zdiva). nebo alespoň podél obvodu, abyste neměli cihly daleko.  Palety nedávejte na sebe, bránilo by vám to při průchodu rotačního laseru.

Potřebné vybavení

Nezapomeňte myslet na potřebné vybavení, které budete při zakládaní zdiva potřebovat. Video vám v tom pomůže. Hned ze začátku se můžete podívat na seznam vybavení - na co nezapomenout (video)

Stavební připravenost

Před položením první cihly byste měli mít položenu vodorovnou izolaci (izolační pásy ideálně v místech obvodového a popř. středového nosného zdiva). 

Měli byste mít geodetem vytyčené:

  • polohy zdiva na základové desce (pomocí barvy),
  • vyznačené rohy zdiva,
  • zkontrolovány úhlopříčky a
  • vyznačeny polohy otvorů (dveře, francouzská okna, apod.).

Podrobnější informace můžete najít také zde:

Grafika na web WTS

Mohlo by vás také zajímat

Další videa

Jak vám můžeme pomoci?

— 

Grafika na web WTS
Grafika na web WTS

Kontakty na prodejní tým

Hledáte odborníka k pálené střešní krytině, keramickým cihlám, dlažbě nebo lícovému zdivu?

Zajímá vás kde nakoupit zdivo?

Pokračujte na mapy prodejních oblastí, stavebnin
a stavebních firem. 

Dokumenty ke stažení

Prohlédněte si dokumenty ke stavebním materiálům - cihlám, stropům, překladům, zdicímu pojivu a nářadí.

Pomoc se založením zdiva

Kvalita celé stavby závisí na tom, jak je vyzděna první řada cihel. Využijte proto cenných rad skutečných odborníků Porotherm.

Pomoc se založením zdiva >

Referenční projekty

Reference rodinný dům Karlovarský kraj 2019 - střešní krytina Tondach Stodo 12 glazura Amadeus černá & Porotherm 44 EKO + Profi & Terca Renaissance | Wienerberger
Reference rodinný dům Vroutek 2018 - střešní krytina Tondach Figaro 11 engoba černá & Zdivo Porotherm 38 Profi a Porotherm 25 AKU Z | Wienerberger
Fotografie Rodinného domu v Plzeňském kraji | Reference produktů Terca Renaissance, Penter Rotblaubunt, Porotherm 38 T Profi a Porotherm 19 AKU
Zdění - cihly Porotherm T Profi na lepidlo pro zdění Porotherm Dryfix.extra

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte a napište nám.